"Ми очікуємо, що в нашій країні обумовлений коронакризию рівень безробіття досягне піку у другому кварталі. Це - 11,5% проти 8,2% в минулому році", - сказав Смолій.
Він підкреслив, що за рахунок ослаблення карантину та поступовим відновленням економіки безробіття серед українців почне скорочуватися, хоч і залишиться вище, ніж у минулому році.
Він зазначив, що разом з поступовим пом'якшенням карантинних заходів, яке почалося в кінці травня, і відновленням економіки рівень безробіття також піде на спад у другій половині року, хоча і залишиться вище, ніж у попередньому році. Звільнення українців через "заморожування" ділової активності не тільки ускладнило працевлаштування, збільшивши навантаження на одну вакансію, але й продемонструвало, що легкого вирішення проблеми трудової міграції в Україні не буде.
"Частина українців, які працюють за кордоном, навіть не поверталися додому під час введення карантину, оскільки їх, зокрема, лякала перспектива пошуку роботи в Україні. А ті, хто повернувся, тепер змушені конкурувати з "місцевими" звільненими за робочі місця з не завжди порівнянними зарплатами. Черезь це вони знову почали виїжджати на заробітки за кордон, як тільки стартувало пом'якшення карантинних обмежень, адже в тій же Польщі потреба в українських працівниках нікуди не зникла",- зазначив Смолій.
Втім, за його словами, більшість проблем українського ринку праці пов'язані не з COVID-19.
По-перше, сказав Смолій, роками однією з системних проблем української економіки була невідповідність навичок претендентів тим вимогам, які встановлюють роботодавці. По-друге, низька продуктивність праці. По-третє, скорочення та старіння населення. По-четверте, трудова міграція. По-п'яте, низький рівень участі жінок у робочій силі.
Нагадаємо, що кількість безробітних, які зареєстровані у Державній службі зайнятості, станом на 25 травня 2020 року склала 501 тис. осіб, що на 64% більше, ніж на відповідну дату минулого року.
Раніше екс-директор Держслужби зайнятості Ольга Макогон зазначила, що в останні тижні ДСЗ щодня реєструє 5000-7000 безробітних по країні. Але рівень зростання посткарантинной безробіття досі офіційно не визначений.
Крім того, на її думку, пік кількості безробітних може припасти на початок посткарантинної періоду, коли роботодавці почнуть масово звільняти працівників за відповідною законодавчою процедурою.
Детальніше про те, як знайти роботу в період кризи читайте в статті Андрія Паливоди "Хто шукає, той завжди знайде" на сайті ZN.UA.