НБУ нагадав про заборону пені, штрафів та інших санкцій за кредитами на час карантину

Поділитися
НБУ нагадав про заборону пені, штрафів та інших санкцій за кредитами на час карантину
На початку листопада НБУ розіслав небанківським фінансовим установам листа, у якому нагадав про те, що до завершення карантину позичальникам фінустанов заборонено нараховувати пені, штрафи та інші санкції.

Національний банк виявив ознаки забудькуватості в окремих небанківських фінансових організацій, та нагадує про заборону пені, штрафів та інших санкцій за кредитами на час карантину. Про це йдеться у відповіді НБУ на запит "Економічної правди".

Так, у Національному банку почали фіксувати порушення окремими небанківськими фінансовими установами умов кредитних канікул, які діють на час карантину.

"Сьогодні окремі учасники ринку почали працювати "в нормальних умовах", забуваючи, що карантин і окремі норми законодавства щодо нього досі тривають", — зазначили там.

Повідомляється, що на початку листопада НБУ розіслав небанківським фінансовим установам листа, у якому нагадав про те, що до завершення карантину позичальникам фінустанов заборонено нараховувати пені, штрафи та інші санкції.

"Таке роз’яснення є превентивним заходом. Ми лише почали помічати відхід окремими фінансовими установами від правил роботи в карантин, і хочемо одразу мінімізувати таку їх поведінку", — додали в НБУ.

Нагадаємо, 17 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила пакет законів, які передбачали податкові та кредитні пільги для громадян та бізнесу на період дії карантину. Зокрема, було запроваджено кредитні канікули, які передбачають заборону нараховувати штрафи та пеню на прострочену заборгованість позичальників, яка виникла з 1 березня 2020 року по наступний місяць після завершення карантину.

13 травня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект № 3297 "Про внесення змін до Господарського кодексу України (щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19)". 

Як повідомляло ZN.UA, фіскальний пакет антикризової підтримки економіки та населення в Україні відіграв певну роль у стримуванні пандемії та попередженні глибокого економічного спаду, а його склад у цілому відображав позитивні надбання в світі. Але аналіз вартісного обсягу фіскального пакетав Україні та конкретних антикризових інструментів указує на існування деяких проблем і відхилень. Читайте про це в матеріалі директорки з наукової роботи “Growford Institute” Тетяни Богдан "Фіскальні пакети боротьби з кризою".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі