Сильніше всього коронакриза вдарила по фіскальній політиці країн - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Сильніше всього коронакриза вдарила по фіскальній політиці країн - експерт © pixabay/fotografiekb
Однак фіскальні стимули в Україні були нижче середнього рівня.

В якості заходів щодо подолання коронакризи розвинені країни в більшості використовують фіскальні методи стимулювання. Так, в розвинених країнах G-20 пакети прямий фіскальної підтримки (субсидії, допомоги) становили в середньому 8% ВВП, а пакети з підтримки ліквідності (пільгові кредити, гарантії) - 15% ВВП. Про це в своєму тексті "Антикризовий досвід" пише заступник голови Ради НБУ Василь Фурман.

У той же час пакети фіскальної підтримки в країнах з ринками, що формуються були значно скромніше: прямі фіскальні стимули в середньому склали 4% ВВП, а непрямі - всього 2% ВВП. Фіскальні стимули в Україні були нижчими за середні по країнах аналогічної групи: 3,4% ВВП (прямі заходи), 0% ВВП (непрямі).

Завданням для центральних банків країн, що розвиваються стало розширення простору для фіскальної підтримки національних економік. Політика центральних банків була контрциклічною і позитивно впливала і впливає на економіки країн. Однак експерт відзначає, що передчасне згортання програм підтримки економіки шкодить процесу їх посткризового відновлення.

Детальніше читайте в статті Василя Фурмана, заступника голови Ради НБУ, «Антикризовий досвід».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі