Нацбанк розповів про переваги відмови від готівки та переходу на "пластик" у розрахунках

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Для банків обробка готівки дуже не вигідна - на облік, інкасацію та зберігання потрібно багато витрат. До того ж населенню також безпечніше здійснювати розрахунки саме в безготівковій формі.

Зростання частини безготівкових розрахунків - світова тенденція: перебуваючи на рахунках банків, кошти працюють на економіку, населенню ж зручніше і безпечніше розраховуватися карткою.

На цьому наголосила директор Генерального департаменту інформаційних технологій і платіжних систем НБУ Наталія Синявська на засіданні фінансового прес-клубу у четвер, 2 серпня.

«У великих торгових мережах в Україні розрахунки картками вже стали нормою. Проблеми виникають з малими магазинами, однак банки встановлюють обладнання для них безкоштовно. Стримує лише віддаленість їх від банків», - сказала Синявська.

- Платіжними картками користуються вже більше половини українців

За її словами, обробка готівки дорога (друк, інкасація). Населенню також безпечніше здійснювати розрахунки у безготівковій формі.

Синявська відзначила, що у законопроекті про безготівкові розрахунки, який пройшов перше читання, прописано право НБУ встановлювати обмеження на суму готівкових розрахунків, проте конкретна сума не вказана. Вона буде встановлюватися тільки після вивчення ситуації в економіці та консультацій з учасниками ринку.

- Нацбанк планує обмежити суму розрахунку готівкою в Україні

Що стосується Національної системи безготівкових розрахунків, то надалі вона буде розвиватися на відкритих міжнародних стандартах (які використовують міжнародні платіжні системи VISA та MasterCard) і в будь-якій торговельній точці буде можливість користуватися національною карткою. Питання окремого обладнання стояти не буде.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла у першому читанні ініційований Нацбанком законопроект щодо розвитку безготівкових розрахунків та регулювання платіжного ринку України (№10656).

Законопроект передбачає надання НБУ права встановлювати граничні суми розрахунків готівкою для фізичних та юридичних осіб, а також для фізичних осіб-підприємців, а також права Державній податковій службі здійснювати контроль над дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари і послуги.

Нагадаємо, вперше про можливість ввести обмеження на готівкові розрахунки фізосіб у вересні 2011 року заявив глава НБУ Сергій Арбузов в ексклюзивному інтерв'ю ZN.UA. За його словами, такі обмеження Нацбанк може ввести для того, щоб боротися з «тінізацією» ринку готівкової валюти.

Разом з тим, підкреслив він тоді, це «радикальна міра, про яку НБУ думає, але поки не готовий її вводити».

Глава НБУ пояснює, що в силу особливостей нашої держави, традицій і менталітету, обмеження з одного боку може дуже звузити ринок тіньової готівкової валюти. Але з іншого - це нововведення може не знайти розуміння у основної маси населення. "Тому що, на жаль, на страху перед втратою заощаджень, які зберігаються у людей на руках, можуть дуже негативно зіграти багато «фахівців», розкрутивши цей факт до спроби позбавити народ останньої волі", - сказав Арбузов. !zn

Читайте також:

НБУ розглядає можливість обмежити обсяги готівкової валюти при розрахунках між фізособами

НБУ легалізує електронні гроші

Кабмін зобов’язав торгівлю перейти на платіжні картки

НБУ змінює «правила гри» на ринку платіжних систем

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі