Нацбанк оголосив про закінчення коронакризи в Україні

Поділитися
Нацбанк оголосив про закінчення коронакризи в Україні Економіка в 2021 році пішла в зростання © depositphotos/DmyTo
Нацбанк скасовує програми підтримки банків і бізнесу.

Національний банк згортає антикризові монетарні заходи підтримки банків під час пандемії коронавірусу, про це повідомила прес-служба НБУ.

"Криза закінчилася. Економіка в цьому році виросте, вже росте, як ми бачимо у другому кварталі на тлі низької бази минулого року", - сказав на брифінгу заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

На його думку, згортання Нацбанком антикризових заходів - зокрема довгострокового рефінансування і процентного свопу, які припинять з 1 жовтня - не матиме негативних наслідків в умовах повернення економіки до стійкого зростання і стабілізації функціонування фінансових ринків.

За оцінками Національного банку, банківська система України знаходиться в високоліквідному стані. Для мінімізації ризиків та ретельного аналізу роботи банків в попередніх і нинішніх умовах, згортати підтримку будуть поступово.

При відсутності істотних шоків на фінансових ринках застосування довгострокового рефінансування і процентного свопу буде припинено з 01 жовтня 2021 року. Додатково в вересні буде розглядатися доцільність зниження терміновості по регулярним кредитами рефінансування.

Глава Нацбанку відзначив, що зростання споживчих цін в травні досяг 9,5% в річному вимірі, а базова інфляція прискорилася до 6,9% - в першу чергу через подорожчання соняшникової олії і продуктів харчування, яка є складовою їх виробництва.

У січні Нацбанк прогнозував, що за підсумками року споживча інфляція складе 7%, а у 2022 -2023 роках перебуватиме близько середньострокової мети в 5%. У 2020 році економіка України через коронакризу впала на 4,0%. За підсумками 2021 очікується зростання економіки і її вихід на допандемічний рівень.

У 2020 році через коронакризу банки отримали 41,3 млрд грн чистого прибутку, що на 29% менше аналогічного періоду 2019 року, коли банківський сектор заробив 58,4 млрд грн.

Раніше сьогодні правління Національного банку прийняло рішення зберегти облікову ставку на рівні 7,5% річних. НБУ надалі готовий підвищувати ставку, якщо істотніше посилення інфляційного тиску і погіршення очікувань становитиме загрозу для досягнення інфляційної мети 5% в 2022 році.

Детальніше про те, як позначилася коронакриза на монетарній політиці країн читайте в статті Василя Фурмана "Антикризовий досвід". І в статті Тетяни Богдан "Фіскальні пакети боротьби з кризою".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі