Наступною жертвою Путіна стане компанія "Сургутнефтегаз" - Bloomberg

Поділитися
Наступною жертвою Путіна стане компанія Путін може використати гроші "Сургутнафтогазу" для підтримки Сєчіна. Ілюстрація © stock-talk.ru
Видання пише, що Кремль хоче використати 34 млрд доларів з рахунків компанії, щоб підтримати друга президента Ігора Сєчіна.

В Росії від бажань президента 3 залежать всі великі компанії, навіть якщо вони намагаються чесно заробити. Особливо це стосується підприємств, які добувають нафту.

Про це на сторінках Bloomberg пише оглядач Ірина Резнік, нагадуючи, як Кремль порушив кримінальні справи проти власників компаній ЮКОС і "Башнєфть", щоб привласнити їхні статки. Тепер соратники Путіна хочуть взятися за статки компанії "Сургутнефтегаз", які російський президент якось назвав "недоторканними".

Оглядач пише, що сибірська нафтовидобувна компанія на чолі з Володимиром Богдановим накопичила на своїх рахунках близько 34 мільярдів доларів. Але враховуючи санкції Заходу через війну в Україні, які відрізали Росію від міжнародних фінансових ринків, Кремль може використати ці гроші для підтримки бізнесу своїх друзів.

"За сценарієм "Сургутнефтогез" купить 19,5% акцій компанії "Роснефть", які держава збирається виставити на аукціон. Завдяки цьому Сєчін отримає партнера, який зможе допомогти рефінансувати 23,5 мільярдів боргу, термін виплати якого наближається", - пише автор з посиланням на банкірів, наближених до Кремля і російських чиновників.

Голова "Сургутнефтегазу" Володимир Богданов раніше заявляв, що все, що робить Путін і його уряд, на користь Росії. І його компанія буде допомагати президенту в будь-чому, про що він попросить.

Видання також нагадує, що саме Богданов спонсорував передвиборчу кампанію Путіна, коли він балотувався на посаду президента РФ вперше. Завдяки цьому, він лишився одним із останніх "червоних директорів", тобто функціонерів часів СРСР, які все ще чимось керують і володіють в Росії.

В цей дже час інший російський олігарх продає свої родовища газу і нафти у Великобританії. Михайло Фрідман придбав компанію DEA разом з британськими родовищами у німецького енергетичного концерну RWE за 5,1 мільярдів євро, попри протест офіційного Лондона.

Тепер же після скандалів і суперечок з британським урядом, люксембурзький концерн Фрідмана Letter One почав шукати покупця на проблемні поклади природних енергоносіїв. Раніше агенція Fitch повідомляла, що нафтовій галузі РФ санкції Заходу загрожують навіть більше, ніж низькі ціни. Санкції де-факто позбавили доступу до західних ринків капіталу не тільки компанії, проти яких вони безпосередньо спрямовані, але і всі інші нафтогазові підприємства Росії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі