Про це повідомляє Gazeta Wuborcza, нагадуючи, що олігарх придбав компанію DEA разом з британськими родовищами у німецького енергетичного концерну RWE за 5,1 мільярдів євро, попри протест офіційного Лондона.
Тепер же після скандалів і суперечок з британським урядом, люксембурзький концерн Фрідмана Letter One почав шукати покупця на проблемні поклади природних енергоносіїв. В якості консультанта у проведенні угоди компанія найняла американський банк Morgan Stanley.
Видання пише, що пошуки покупця означають, що Фрідман дослухався до протесту Лондона і збирається виконати ультиматум про продаж британських родовищ впродовж півроку.
Фрідман придбав британські родовища нафти і газу в минулому році невдовзі після того, як Росія окупувала український Крим. Уряд прем'єр-міністра Девіда Кермерона виступив проти угоди. Цей протест Лондона прозвучав на фоні заяв у Євросоюзі про наміри зменшити залежність Європи від російських енергоносіїв.
Через деяких час Єврокомісія дозволила росіянину купити родовища, хоча британська сторона продовжила чинити опір. В Лондоні заявляли, що не можуть дозволити росіянину керувати стратегічними покладами нафти і газу країни з міркувань національної безпеки.
Зрештою, міністр енергетики Великобританії Ед Дейві заявив, що скасує усі державні пільги на розробку родовищ у Північному морі, якщо Фрідман не продасть їх за півроку.
Раніше агенція Fitch повідомляла, що нафтовій галузі РФ санкції Заходу загрожують навіть більше, ніж низькі ціни. Санкції де-факто позбавили доступу до західних ринків капіталу не тільки компанії, проти яких вони безпосередньо спрямовані, але і всі інші нафтогазові підприємства Росії.