Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" подала апеляцію на ухвалу Шевченківського районного суду Києва, який підтвердив рішення Стокгольмського арбітражу про виплату держхолдингом 12,1 млрд куб. м газу компанії РУЕ, повідомив міністр палива і енергетики Юрій Бойко журналістам у Києві в середу, 25 серпня.Зокрема, відповідаючи на питання, чи подав "Нафтогаз" апеляцію, міністр заявив: «Давно».
Як повідомлялося із посиланням на народного депутата від БЮТ Сергія Соболєва, про рішення Шевченківського райсуду Києва, яке підтвердило постанову Стокгольмського арбітражу щодо повернення НАК "Нафтогаз України" 12,1 мільярда кубометрів газу РУЕ, стало відомо тільки 19 серпня, і його досі не оприлюднено.
"Дивує, що це все відбувається у цілковитій таємності. Я звертаю вашу увагу на те, що на вчора фактично ніхто не знав про таке рішення Шевченківського суду, який іменем України присудив державі борг 12,1 мільярда кубометрів газу", - сказав він.
За словами Соболєва, рішення було надіслано тільки двом сторонам - "Нафтогазу України" і РУЕ. "Воно досі не оприлюднено і ми навіть по своїх каналах не змогли його отримати", - підкреслив С.Соболєв, зазначивши, що із 19 серпня фактично пішов відлік годин, за які має бути подана апеляція.
Соболєв також вкотре констатував, що на сьогодні більшість ключових посад у паливно-енергетичному комплексі та "Нафтогазі Україні" фактично займають люди, які пов'язані зі співвласником РУЕ Дмитром Фірташем.
Нагадаємо, як стало відомо сьогодні, 19 серпня, Шевченківський райсуд Києва визнав, що НАК зобов'язана повернути РУЕ 12,1 мільярда кубометрів газу до 1 вересня або в інший термін, погоджений сторонами. Рішення суд виніс 13 серпня.
Суд розглядав претензії РУЕ до НАК, за якими 8 червня Стокгольмський арбітраж став на бік трейдера. «Трибунал постановив , що «Нафтогаз» порушив контракт 3/04, позбавивши «РосУкрЕнерго» доступу до 11 мільярдів кубометрів природного газу, які належать останньому», — йдеться в документі. Також там зазначено, що «Нафтогаз» винен РУЕ 184 мільйони доларів. Таким чином, український суд повністю підтвердив вердикт міжнародного арбітражу, що було необхідно для виконання рішення в Україні.
Як повідомлялося раніше, Міністерство палива та енергетики України запропонувало «РосУкрЕнерго» продати на внутрішньому ринку 12,1 мільярда кубометрів газу, які компанія повинна отримати за рішенням Стокгольмського арбітражного суду. У міністерстві розраховують, що РУЕ погодиться на пропозицію, оскільки не має можливості експортувати газ до Польщі й Угорщини.
Нагадаємо також, що РУЕ створено у 2004 році для закупівлі у «Газпрому» середньоазіатського газу з подальшим перепродажем його Україні. На 50% належить «Газпрому», на 45% — українському підприємцеві Дмитру Фірташу і на 5% — Івану Фурсіну. До січня 2009 трейдер був монополістом з продажу газу Україні, а також експортував газ до Європи. В Україну компанія постачала до 44 мільярда кубометрів газу на рік, до Польщі — 2,5 мільярда кубометрів, до Угорщини — 3,5 міліларда кубометрів, до Румунії та Німеччини — приблизно по 1 мільярду кубометрів.
Конфлікт навколо спірних обсягів газу виник на початку 2009 року. «Нафтогаз» за розпорядженням тодішнього українського прем'єра Юлії Тимошенко забрав з підземних сховищ країни 11 мільярдів кубометрів газу, які належали РУЕ. Підставою стало право вимоги від трейдера боргу в розмірі 1,7 мільярда, який «Нафтогазу» переуступив «Газпром». Але відбір газу за рахунок боргу не був оформлений юридично між «Нафтогазом» і «РосУкрЕнерго». Одночасно «Газпром» припинив продаж газу трейдеру взагалі, що зробило неможливим реалізацію контрактів у Європі. До російської монополії РУЕ претензій не пред'являло, зате звернулося до Стокгольмського арбітражу з вимогою стягнути з НАК 11 мільярдів кубометрів і пеню. У червні суд підтримав трейдера.За матеріалами Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку