"Нафтогаз" зможе повністю погасити борг перед "Газпромом" не раніше 15 грудня

Поділитися
Фактично всі кошти, зібрані у першу чергу з підприємств теплокомуненерго, "Нафтогаз" направляє російській монополії, не залишаючи грошей на власні потреби. Одночасно у Кабміні шукають інші варіанти розрахунків із "Газпромом", оскільки на погашення заборгованості тільки за рахунок ТКЕ піде не менше півтора місяців, що може призвести до введення режиму передоплати за газ для України.

При нинішніх темпах збору коштів з ТКЕ повністю погасити борг за спожитий у серпні газ НАК "Нафтогаз України" зможе не раніше 15 грудня. Про це повідомляє "Коммерсантъ-Україна" з посиланням на джерело у Міненерговугілля.

"Це загрожує введенням передоплати за газ вже у грудні, що значно ускладнить відносини України і Росії", - пояснює він.

За словами джерела у Міненерго, щоб не допустити ускладнення відносин із Росією, зараз уряд розглядає два варіанти вирішення проблеми: збільшення статутного фонду НАК "Нафтогаз України" за рахунок випуску ОВДП (облігацій внутрішньої держпозики) або підписання додаткової угоди з Росією про перенесення дати платежу без запровадження режиму передоплати. У "Газпромі" вчора відмовилися коментувати останню можливість.

ТАКОЖ: Україна сплатила менше 10% боргу - це "поки сльози", заявили в "Газпромі"

Директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар зазначає, що перехід на режим передоплати фактично означає припинення постачань газу до країни, оскільки у "Нафтогазу" і так не вистачає коштів. "По суті, це повторення газової війни за сценарієм 2009 року", - вважає він.

На думку аналітика ІК Dragon Capital Дениса Сакви, оскільки на сьогоднішній день весь дохід "Нафтогазу" йде на погашення боргів перед "Газпромом", у компанії можуть виникнути проблеми з іншими кредиторами і з фінансуванням поточної діяльності.

"Нинішня ситуація схожа на свідоме доведення "Нафтогазу" до банкрутства насамперед самим Кабміном", - вважає президент міжнародного енергетичного клубу Q-club Олександр Тодійчук.

За його словами, замість того, щоб підвищити тарифи для ТКЕ і повернути "Нафтогазу" прибуткових промислових споживачів, компанію змушують направляти одному кредитору всі отримані кошти. Як відомо, фінансові проблеми "Нафтогазу" пов'язані насамперед з двома факторами: зі значною заборгованістю теплопостачальних організацій (2,1 млрд дол.), хоча їм самим уряд теж заборгував 1,3 млрд дол. за субсидіями, а також із втратою прибуткового сегменту промислових споживачів, яких віддали Ostchem Дмитра Фірташа.

Нагадаємо, вчора заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун повідомив, що компанія скоротила заборгованість перед "Газпромом" з 882 млн дол. до 792 млн дол. Так, 30 жовтня "Нафтогаз" заплатив російській монополії 50 млн дол., 31 жовтня - 9 млн дол., 1 листопада - 10 млн дол., 4 листопада - 6,2 млн дол., 5 листопада - 14,8 млн дол. До кінця вчорашнього дня компанія мала перерахувати ще близько 15 млн дол. За словами пана Чупруна, "Нафтогаз" направляє "Газпрому" "буквально всі" одержувані від підприємств теплокомуненерго кошти, нічого не залишаючи на власні потреби. Він зазначив, що якщо ТКЕ погасять перед "Нафтогазом" всі борги, то компанія зможе розрахуватися з російською монополією повністю. "Думаю, що все буде гаразд. Ми виходили і не з таких ситуацій",- підкреслив Чупрун.

В кінці жовтня глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що НАК "Нафтогаз України" не заплатила за поставлений у серпні газ. Українська компанія отримала відтермінування до 1 жовтня, але так і не погасила борг, додав він. Однак з 7 вересня на суму прострочення нараховується 6% річних. Таким чином, на початок листопада відсотки за платежем вже перевищили 6 млн дол. Тепер російська монополія за умовами контракту 2009 р. може перейти на принцип передоплати. !zn

Читайте також:

"Нафтогаз" вимагає від уряду і споживачів газу погасити 27,7 млрд грн боргів

Медвєдєв не знайшов зв'язку між євроінтеграцією України і складнощами у газовій сфері між Москвою та Києвом

"Нафтогаз" знову ледве не "подарував" відомому "Газукраїна-Трейдинг" чергові 3,4 млрд куб. м газу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі