"Нафтогаз" погасить борг перед "Газпромом" за рахунок стягнення боргів з теплокомуненерго

Поділитися
"Нафтогаз" погасить борг перед "Газпромом" за рахунок стягнення заборгованості з "Теплокомуненерго" © tsn.ua
Проблеми з оплатою газу пов'язані із заборгованістю теплопостачальних компаній перед "Нафтогазом", яка становить 2,1 млрд дол. При цьому більше половини суми (1,27 млрд дол) є обов'язком уряду перед ТКЕ в рамках субсидування тарифів на тепло.

Борг НАК "Нафтогаз України" перед "Газпромом" буде погашено, у тому числі, і за рахунок стягнення заборгованості з комунальних підприємств теплоенергетики, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.

Раніше повідомлялося, що уряд у понеділок розгляне можливість збільшення статутного фонду "Нафтогазу" шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для погашення боргу перед "Газпромом".

"Є інші джерела. Ви знаєте, що ми зараз наполегливо працюємо над розрахунком підприємств теплокомуненерго з НАК "Нафтогазом", і за рахунок цих коштів ми розрахуємося з нашими партнерами", - сказав Ставицький, при цьому не уточнивши термінів, коли це може статися.

За словами Ставицького, сторони постійно ведуть переговори з цього питання, і він висловив впевненість, що ця проблема буде вирішена. "Яким чином це відбудеться - чи буде сплачено завтра, післязавтра, або якимось іншим чином - ми домовимося. Але я впевнений в тому, що ми домовимося", - додав міністр.

Нагадаємо, глава "Газпрому" Олексій Міллер 29 жовтня заявив, що Київ досі не сплатив 882 мільйони доларів за поставлений у серпні російський газ і контракт дозволяє перевести поставки на систему передоплати.

Після прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підтримав цю пропозицію, зазначивши, що судячи по всьому українська сторона платити не збирається. Так він відреагував на заяву глави уряду України Миколи Азарова, який охарактеризував проблему з оплатою російського газу як не критичну.

Віце-прем'єр України Юрій Бойко 2 листопада підтвердив наявність проблеми з оплатою за російський газ, однак заявив, що якщо російська сторона наполягатиме на формальному виконанні контракту, Україна буде діяти симетрично, що може привести до проблем з транзитом газу в Європу.

В кінці серпня компанія "Нафтогаз України" заявляла, що оплата Україною поставок російського газу для його закачування в підземні сховища (ПСГ) знаходиться під загрозою із-за значних боргів комунальних підприємств теплоенергетики, яка склала 17,5 мільярда гривень.

Основною причиною заборгованості комунальників перед "дочкою" "Нафтогазу" є те, що тарифи на послуги ЖКГ на Україні залишаються нижче собівартості. Уряд України в рамках програми співпраці з МВФ підвищив ціни на газ для населення на 50%. Проте Кабмін не має наміру найближчим часом переглядати вартість комунальних послуг.

Підписані в січні 2009 року в Москві контракти на поставку російського газу до України і на транзит російського газу через ГТС України до Європи діють до 2019 року. Контракт "Газпрому" і "Нафтогазу" містить умову "бери або плати", яке поширюється на 80% обсягу закупівлі газу, передбаченого за контрактом. Виходячи з річного контрактного обсягу на 2012 рік в 52 мільярди кубометрів, Україна повинна оплатити не менш 41,6 мільярда кубометрів газу.

На початку жовтня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна в перспективі може повністю відмовитися від імпорту російського газу, якщо чинний газовий контракт не буде переглянутий. В Росії у відповідь заявили, що у випадку одностороннього перегляду газового контракту можливі санкції проти України.

У жовтні ж Україна вирішила закуповувати газ у Європі. 25 жовтня Київ і ЄС погодили новий маршрут постачань газу на Україну. Декларація про реалізацію проекту Адріатичного газового коридору була підписана Україною, Хорватією та Угорщиною. 28 жовтня Україна відновила імпорт газу з території Польщі, припинений з початку жовтня з-за високої ціни палива. !zn

Читайте також:

Уряд допоможе "Нафтогазу" новою порцією ОВДП

Борг України перед "Газпромом" виріс до $ 890 млн

Медведєв не знайшов зв'язку між євроінтеграцією України і складнощами в газовій сфері між Москвою і Києвом

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі