Медвєдєв не знайшов зв'язку між євроінтеграцією України і складнощами у газовій сфері між Москвою та Києвом

Поділитися
Медвєдєв не знайшов зв'язку між євроінтеграцією України і складнощами у газовій сфері між Москвою та Києвом Дмитро Медвєдєв
Ситуація з постачанням газу до Європи через Україну не викликає побоювань у прем'єра Росії, а проблеми, що виникли у газовій сфері між Москвою і Києвом, за його словами, не пов'язані з рішенням України підписати угоду про асоціацію з ЄС.

Проблеми, що виникли у газовій сфері між Москвою і Києвом, не пов'язані з рішенням України встановити асоційовані відносини з Євросоюзом, заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв.

"Тут немає ніякого зв'язку. Тому що платити потрібно незалежно від того, де знаходиться якась країна, належить вона до Митного союзу або до Євросоюзу, входить вона у блок НАТО або ж не входить у блок НАТО. Платити треба. Це правильна практика. Це ніяк не пов'язано з тим, що збираються робити наші українські друзі з Євросоюзом. Якщо вони обрали цей шлях, нехай вони ним ідуть, ми їм неодноразово про це говорили. Це суверенний вибір України, але нехай потім не кусають собі лікті, якщо виявиться, що вони не отримають тих дивідендів, тієї вигоди, на які розраховують, і в той же час позбудуться тих переваг, які є, тому що у нас, якщо говорити відверто, зараз з ними особливі відносини, ексклюзивні відносини", - сказав російський прем'єр в інтерв'ю агентству Reuters, поширеному прес-службою уряду РФ.

Медвєдєв знову підкреслив, що якщо Україна не розрахується за борги за газ, "буде аванс, попередня сплата, яка вводиться на основі чинного контракту".

"А там передбачено, що якщо у певний період вони не платять належним чином, то покупця переводять на авансову оплату, на попередню сплату. Про це мені доповів голова правління "Газпрому" Міллер, і я вважаю, що це абсолютно нормальна практика, це відповідає тому контракту, який укладено. Якщо розплатяться, тоді ми не підемо на цей крок", - зазначив російський прем'єр.

Разом з тим, за його словами, "нескінченно продовжувати платіж неможливо, що б наші колеги не говорили". "Ми розуміємо, що у них економічні складнощі, але платити все одно треба, тим більше, що ми останнім часом і кредити їм давали, і профінансували транзит, тобто плату за транзит на досить тривалий період, заплативши їм мільярди доларів. Вони хоча б взяли щось звідти і заплатили за спожитий газ", - сказав Медвєдєв.

Він також висловив думку, що не очікує скорочення постачань газу до України і, значить, до Європи.

"Ні, в цьому сенсі я вважаю, що все поки, слава богу, нормально. Всі угоди діють, і ті самі два контракти, які ми підписали з Україною після газової кризи, яка сталася кілька років тому. У цьому сенсі я не очікую якихось ускладнень. Сподіваюся, що це чудово розуміють і наші партнери, які працюють на Україні. Все знаходиться у законодавчому полі, але за поставлену продукцію прийнято платити. У всьому світі це нормальна практика. Нехай заплатять", - заявив він.

Російський прем'єр також знову заявив, що в разі створення ЗВТ України з ЄС, на Київ будуть поширюватися вже інші правила. "Ми ж не проти того, щоб вони десь брали участь, - так нехай беруть участь у будь-яких спілках та об'єднаннях, але якщо там будуть застосовуватися вже інші правила, ми не можемо цього не враховувати в нашій практиці. Тому тут немає ніякого примусу до союзу з Росією, Казахстаном, Білоруссю, тут немає жодних підводних інтересів. Просто вони повинні обрати, де їм вигідніше перебувати. До цього ситуація була така: вони говорили, що ми і не там, і не там. Це теж позиція. Зараз вони прийняли рішення начебто (у всякому разі, так мені казали їхні лідери), і вони підпишуть відповідну угоду. Це теж позиція, вона заслуговує на повагу, але вони повинні тоді розуміти, що і з нами відносини будуть будуватися інакше", - зазначив він.

Медвєдєв нагадав, що Україна звертається до Росії за кредитами. "Зрештою, якщо у них такі просунуті відносини з Євросоюзом, що, напевно, непогано, - у нас теж хороші відносини з Євросоюзом, - нехай і кредитуються у Брюсселі. Мені здається, це абсолютно нормально, тут немає ніяких ревнощів. Зрозумійте, у нас прекрасні відносини з Євросоюзом, у нас величезний товарообіг, що не йде ні в яке порівняння, наприклад, з товарообігом між Україною і Євросоюзом, у нас 400 мільярдів доларів щорічного товарообігу з Європейським союзом. Більше, напевно, тільки, може бути, у Сполучених Штатів Америки і Китаю. Тому ми теж ексклюзивні партнери. Але одна справа - обсяг торгівлі, інвестицій, а інша справа - коли приймається рішення керуватися нормативною базою певного інтеграційного об'єднання. Тут, що називається, без образ, ми повинні розуміти і порахувати наші гроші", - сказав прем'єр РФ.

Раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер у вівторок, 29 жовтня заявив, що Київ досі не сплатив $ 882 млн за поставлений у серпні російський газ, і контракт дозволяє перевести постачання на систему передоплати.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв підтримав цю пропозицію, зазначивши, що, мабуть, українська сторона платити не збирається. Так він відреагував на заяву голови уряду України Миколи Азарова, який охарактеризував проблему зі сплатою за російський газ як не критичну.

У середу, 30 жовтня, міністр енергетики Едуард Ставицький повідомив, що в Москві на переговорах перебуває українська делегація на чолі з головою правління НАК "Нафтогаз україни" Євгеном Бакуліним. Ставицький заявив, що Україна сподівається у середу-четвер домовитися щодо сплати боргу за газ, і запевнив, що Україна розрахується з "Газпромом".

Проте джерело в російському "Газпромі" повідомило, що делегація "Нафотгаза" не зустрічалася з керівництвом "Газпрому", і такі зустрічі не планувалися.

У четвер, 31 жовтня Ставицький повідомив, що керівництво НАК "Нафтогаз України" має до кінця дня врегулювати питання заборгованості перед російським "Газпромом" за спожитий газ. !zn

Читайте також:

Росія може вимагати від України передоплату за газ вже в листопаді

Українські компанії не закуповували у цьому році газ у Росії по 260 доларів, - Ставицький

Азаров назвав "не критичною" ситуацію з боргами перед "Газпромом". Медвєдєв з ним не згоден

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі