Єврокомісар Фюле назвав можливим одночасну побудову ЗВТ з ЄС і статусу спостерігача в МС

Поділитися
Єврокомісар Фюле назвав можливим одночасну побудову ЗВТ з ЄС і статусу спостерігача в МС Штефан Фюле
У євросоюзі заявили, що для членів Східного партнерства можна нарощувати співпрацю з Митним союзом в якості спостерігача, і участь в глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі.

Європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявляє, що Угода про асоціацію і побудова глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі сумісна зі статусом спостерігача в Митному союзі країн СНД.

"Для членів Східного партнерства можливо нарощувати співпрацю з Митним союзом, можливо, в якості спостерігача, і участь в глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, і я хочу це підкреслити, повністю сумісний з існуючими у партнерів договори про зону вільної торгівлі з іншими країнами СНД", - сказав Ш.Фюле, виступаючи у середу в Страсбурзі в ході обговорення в Європейському парламенті питання про тиск Росії на країни Східного партнерства у зв'язку з підписанням Угоди про асоціації.

При цьому екрокомиссар підтвердив: "Це правда, що членство в Митному союзі не сумісно з зоною вільної торгівлі з ЄС, переговори щодо якої були проведені з Україною, Молдовою, Грузією та Вірменією". "Мова не про ідеологічні відмінності або про конфлікт економічних блоків, або про іграх в нульові суми, тут - правова причина. Не можна в один і той же час знижувати митні тарифи в зоні вільної торгівлі і підвищувати їх потім через членства в МС", - констатував він.

"Дозвольте мені сказати чітко: розвиток проекту Митного союзу має поважати суверенні рішення партнерів. Будь-які загрози з боку Росії, пов'язані з можливим підписанням Угоди про асоціацію з ЄС, є неприйнятним", - знову підтвердив позицію ЄС Фюле.

- Європарламент має намір закликати Росію утриматися від тиску на країни Східного партнерства

При цьому він має намір конкретизувати, що це відноситься до всіх форм тиску, включаючи можливе зловживання цінами на газ, штучні перешкоди в торгівлі, військове співробітництво і гарантії безпеки та інструментальний підхід до тривалих конфліктів.

Європейський комісар підкреслив, що нове покоління Угод про асоціацію "принесе величезні перетворюють переваги допомогою зближення правових норм, регламентів і лібералізації ринку". "Незалежні дослідження показали, що глибока і всеосяжна зона вільної торгівлі принесе суттєві вигоди, експорт в ЄС подвоїться, що призведе до зростання ВВП приблизно до 12%. Але для того, щоб цього досягти, наші партнери повинні користуватися повним суверенітетом стосовно своєї власної торгової політики, якої не буде у членів МС", - підкреслив Фюле

Він заявив також, що угоди Європейського Союзу про асоціацію з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі з країнами Східного партнерства будуть сприяти побудові спільного економічного простору від Лісабона до Владивостока.

"Дозвольте мені підкреслити, що угоди про асоціацію з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі були задумані не за рахунок Росії. Навпаки, Росія також матиме велику користь від інтеграції країн Східного партнерства у загальноєвропейську економіку. Наше бачення полягає в тому, що ці угоди в довгостроковій перспективі повинні сприяти в кінцевому підсумку до створення спільного економічного простору від Лісабона до Владивостока, на основі правил СОТ", - сказав європейський комісар.

У цьому зв'язку він закликав партнерів "поглиблювати свої відносини з Росією, як це робить сам ЄС, але таким чином, який сумісний із зобов'язаннями в рамках Угоди про асоціацію та з глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі".

Крім того, Фюле запевнив, що Європейський Союз готовий працювати зі своїми сусідами, щоб "знайти способи підвищити регулятивну конвергенцію між ЄС і членами Митного союзу". "Останнє, що ми хочемо бачити - це протекціоністська стіна, яка розрізає наш континент на дві частини. У сьогоднішній ще більш конкурентоспроможною сучасній глобальній економіці ми не можемо дозволити собі витрачати наші зусилля на регіональне геополітичне суперництво", - заявив єврокомісар. !zn

Читайте також:

Впливові європарламентарі закликали Євросоюз захистити Україну від торгових воєн Росії

Митний союз закрив доступ українського фарфору

Єврокомісія розцінює асоціацію України з ЄС як "далекосяжну угоду нового покоління"

Фюле вважає торговельну війну України і Росії неприйнятною

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі