НАК "Нафтогаз України" у перший день відновлення закупівель газу у російського "Газпрому" імпортував приблизно половину від тих обсягів, що в середньому закуповував в жовтні. Про це свідчать дані російського держпідприємства "Центральне диспетчерське управління паливно-енергетичного комплексу (ЦДУ ПЕК).
Так, обсяг закупівлі за газову добу 15 листопада склав 43,7 млн куб. м. В балансі ЦДУ ПЕК план постачань газу "Нафтогазу" становить 109,6 млн куб. м на добу. У жовтні держхолдинг в середньому відбирав по 104 млн куб. м.
Процеси в газовій галузі протікають інерційно, і друга доба (субота 16 листопада) поставок дає більш точне уявлення про масштаб товарного потоку. Зокрема, в цей день "Нафтогаз" отримав вже 95 млн куб. м російського газу, повідомило джерело в "Газпромі".
Більше того, невідомо, в який саме час перезапустились поставки, адже домовленість про їх відновлення була досягнута ще в четвер, а оголошено про це в п'ятницю - тільки після інформації про телефонну розмову прем'єрів двох країн.
Як зазначається, "Газпром" відновив подачу газу на адресу України за рахунок додаткового відбору газу з російських підземних сховищ (ПСГ).
Нагадаємо, 7 листопада віце-прем'єр Юрій Бойко заявив, що Україна за час дії контракту від 2009 року вже вчетверо скоротила закупівлі російського газу і в подальшому може мінімізувати імпорт і буде брати лише той обсяг газу, який необхідний для комунальної сфери.
Вже з 8 листопада "Нафтогаз України" повністю припинив закупівлю газу "Газпрому". У російській компанії вважають, що через припинення імпорту газу, Україна відбирає газ з ПСГ, що може негативно вплинути на транзит до Європи взимку.
14 листопада "Газпром" закликав Україну до пошуку компромісу і сам висловив готовність надати нову розстрочку виплати 1,3-мільярдного боргу за газ.
15 листопада прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв у розмові з українським колегою Миколою Азаровим звернув увагу на необхідність виконання Києвом зобов'язань по закачуванню газу в ПСГ для виконання міжнародних контрактів. !zn
Читайте також:
"Нафтогаз" скоротив прибуток від транзиту газу на 1,5%
Збиток "Нафтогазу" збільшився в два з половиною рази - до 10,5 млрд гривень
Через Україну "Газпром" втратив 30% виручки від продажу газу в країни колишнього СРСР