"Нафтогаз" і "Газпром" хочуть разом видобувати нафту на шельфі ще до встановлення водних кордонів

Поділитися
«Газпром» і «Нафтогаз» хочуть видобувати нафту на шельфі до встановлення водних кордонів © seafarersjournal.com
Міжнародне право допускає спільну розробку родовищ до остаточного встановлення водних кордонів в Азовському і Чорному морях.

Енергетичні компанії Росії і України планують розробку нафтових родовищ в Азовському і Чорному морях ще до завершення процесу розмежування водних кордонів.

"Компанії наших країн думають, як максимально ефективно використовувати те, що там було виявлено. Ми поки що з Україною не завершили розмежування ні в Азовському, ні у Чорному морях. Але міжнародне право допускає ще до того, як це станеться, спільно думати про розробку родовищ, і "Газпром" разом із "Нафтагазом" саме цим займаються", - повідомив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Як повідомлялося, ще у 2007 році між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" домовилися про спільну розробку структури Палласа, розташованої у північно-східній частині Чорного моря на кордоні України і РФ. "Нафтогаз України" вже заявив про завершення сейсмологічних досліджень 3D на структурі та початку інтерпретації цих даних.

Прогнозні запаси вільного газу у межах ділянки Палласа становлять близько 120 мільярдів кубометрів газу (у тому числі українська частина - 86 мільярдів кубометрів), розчиненого газу - 8,6 мільярда кубометрів (українська частина - 8,2 мільярда кубометрів), нафти і газового конденсату - 70 млн тонн (українська частина - понад 45 мільйонів тонн).

Раніше також передбачалася спільна розробка Суботинської нафтогазової площі державної НАК "Надра України" і "ЛУКОЙЛ Оверсіз" (оператор міжнародних upstream проектів НК "ЛУКОЙЛ"), які 21 лютого 2012 року підписали відповідний меморандум про співробітництво. Однак Кабінет міністрів України від 17 жовтня 2013 року схвалив висновок угоди про розподіл продукції (УРП) на шельфових площах Суботино, Абіха, Маячна і Кавказька між "Ені Юкрейн Шеллоу Вотерс", "ЕДФ Юкрейн Шеллоу Вотерс", ДАТ "Чорноморнафтогаз" та ТЗОВ "Води України".

На українському шельфі Чорного моря у даний час працює держкомпанія "Чорноморнафтогаз". Окрім того, ще у квітні 2006 року Vanco International, 100% "дочка" американської Vanco Energy Company, перемогла у конкурсі на право укладення угоди про розподіл продукції (УРП) у межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки площею 12,96 тисячі квадратних кілометрів і глибинами від 70 до більш ніж 2 тисяч метрів.

У жовтні 2007 року Vanco Int. перепоступилася правами та обов'язками щодо УРП компанії Vanco Prykerchenska, однак через конфлікт з урядом під керівництвом Юлії Тимошенко реальна робота за проектом не велася, і лише у червні 2013 року український суд визнав мирову угоду, у грудні минулого року затверджену Стокгольмським арбітражем.

Донедавна власниками Vanco Prykerchenska у рівних частках вважалися Vanco International, українська ДТЕК, Shadowlight Investments Ltd російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Ltd. Проте у кінці 2012 року ДТЕК підписав договір, який дозволить йому збільшити частку до більш ніж 50%.

Уряд також планує до 24 листопада цього року підписати УРП у межах Скіфської ділянки шельфу площею 16,698 тисячі квадратних кілометрів з консорціумом на чолі з американською ExxonMobil (40%, оператор), Shell (35%), австрійською OMV в особі румунської "дочки" Petrom (15%) та НАК "Надра України" (10%). Цей консорціум переміг у відповідному конкурсі в 2012 році.

Україна оголосила курс на диверсифікацію енергопостачань і збільшення власного газовидобутку. Базовий сценарій проекту оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року передбачає зростання річного внутрішнього видобутку газу до цього року з 20 мільярдів кубометрів до 44,4 млрд куб. м і скорочення його імпорту до 5 мільярдів кубометрів.

Зростання видобутку газу передбачається за рахунок освоєння глибоководної частини шельфу Чорного моря, запаси якого оцінюються від 4 трильйони до 13 трильйонів кубометрів, а також нетрадиційного газу у вигляді сланцевого газу, газу щільних шарів і вугільного метану. !zn

Читайте також:

Видобувачам нафти і газу спростили умови роботи

Янукович посилив свій вплив на видобуток газу в Україні

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі