Ціни на нафту еталонних марок продовжують падати в понеділок, 27 квітня. Гравці побоюються, що скорочення видобутку менш істотне, ніж падіння попиту. Крім того, реальною загрозою для ринку стало заповнення всіх сховищ.
Котирування ф'ючерсів на WTI на червень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до 16:12 кв впали більш ніж на 25% - до $ 12,69 за барель.
Червневі ф'ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures до цього часу подешевшали на 7,2% і торгуються на рівні $ 19,9 за барель.
"Ринок розуміє, що проблема місця в нафтосховищах залишається, і ми знаходимося на шляху до досягнення максимуму їх місткості протягом декількох тижнів", - вважають експерти Rystad Energy. На їх думку, ціни можуть лише знижуватися в ситуації, коли виробникам ніде зберігати нафту в найближчому майбутньому.
Як відзначають аналітики Saxo Bank, заповнення сховищ - це "найсерйозніша загроза для нафтової галузі".
"Сховища по всьому світу можуть переповнитися вже в найближчі тижні. Зараз досягли своєї межі - 76 млн барелів - ємності в Кушинга, штат Оклахома. Це великий торговий і транспортний хаб для нафти WTI, ф'ючерси на яку торгуються в Нью-Йорку", - пишуть вони.
Раніше повідомлялося, що світові ціни на нафту еталонних марок ростуть на тлі новин про зниження видобутку сировини в США. Видобуток скорочують, оскільки сховища вже всі заповнені.
20 квітня на світових біржах вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI досягла негативних значень. Перед закриттям торгів ціна контрактів на поставку нафти в травні досягала -39 доларів за барель. Ситуація на біржі обумовлена надлишком нафти на ринку, що пов'язано із зростанням видобутку при низькому попиті, і переповненості нафтосховищ в США: їх завантаження наближається до граничних показників.
Хоча президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що ціни на нафту не будуть такими рекордно низькими дуже довго. Падіння вартості ф'ючерсів він назвав "короткостроковим явищем" і спрогнозував, що вже через місяць ціна нафти американської марки WTI перевищить 25 доларів за барель.
Як писало ZN.UA, падіння цін на нафту марки WTI нижче нуля – це біржова гра, і не означає, що покупцям будуть доплачувати. Але таке падіння відображає основні тенденції ринку, зокрема падіння попиту більш істотне, ніж скорочення видобутку нафти країнами-учасниками ОПЕК+.
Детальніше про наслідки падіння цін на нафту читайте в статті директора НТЦ "Психея" Сергія Сапегіна "Нафта за безцінь?".