Станом на 7:49 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent підіймалася на 0,54% - до 74,11 доларів за барель.
Зростання цін на "чорне золото" підтримують дані американської нафтосервісної компанії Baker Hughes щодо збільшення кількості бурових установок у США за підсумками минулого тижня. Так, нафтовидобувних стало більше на п'ять штук – 820 одиниць. Це найбільша кількість діючих бурових у країні з березня 2015 року. Зростання кількості бурових установок у США посилює побоювання інвесторів щодо нарощування обсягів нафтовидобутку в країні, зазначає "РБК-Україна".
Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.
З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.
Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".