Ціни на нафту перебувають поблизу максимумів 2014 року на даних про запаси у США

Поділитися
Ціни на нафту перебувають поблизу максимумів 2014 року на даних про запаси у США Brent торгується вище 73 доларів за барель, WTI - вище 68 © depositphotos / Iurii
Вранці 19 квітня Brent дорожчала до 74 доларів за барель вперше з листопада 2014 року.

Світові ціни на нафту у четвер, 19 квітня, демонструють позитивну динаміку на даних Міністерства енергетики США щодо скорочення запасів сировини в країні, свідчать дані торгів. На торгах у середу "чорне золото" ставило нові рекорди, досягаючи максимальних позначок вперше з кінця 2014 року.

Станом на 7:53 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent піднімалася на 0,6% - до 73,92 доларів за барель, а травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,55% - до 68,85 доларів за барель. Напередодні вартість WTI перевищила позначку у 68 доларів вперше з 4 грудня 2014 року. Вранці у четвер Brent досягла позначки у 74 долари вперше з 27 листопада 2014 року.

У середу, 18 квітня, Міненерго США опублікувало статистику щодо запасів сировини в країні за підсумками минулого тижня. Вони скоротилися на 1,1 млн барелів, або на 0,2% - до 427,6 млн барелів. Хоча аналітики прогнозували зниження лише на 0,5 млн барелів. При цьому нафтовидобуток у США збільшився на 15 тисяч барелів на добу, або на 0,1% - до 10,54 млн барелів на добу.

Підтримують ціни на "чорне золото" і повідомлення про намір Саудівської Аравії домагатися підвищення цін на нафту. Напередодні агентство "Рейтер" повідомило з посиланням на джерела про те, що "Саудівська Аравія прагнутиме до ціни у 80 або навіть 100 доларів за барель нафти". Що свідчить про намір країни зберегти умови віденської угоди ОПЕК+ зі скорочення нафтовидобутку.

"Саудівській Аравії та їхнім колегам з ОПЕК потрібні більш високі нафтові ціни для підтримання їхніх фінансів, а королівству - для їхньої сміливої і витратної програми реформ", - пояснив агентству головний ринковий стратег AxiTrader Грег Маккенна.

При цьому наголошується на тому, що вихідна мета угоди, досягнутої після року переговорів, буде досягнута найближчим часом. Чергове засідання моніторингового комітету у складі представників країн картелі та держав, що не входять у нього (ОПЕК+) відбудеться в саудівському місті Джедда у п'ятницю, 20 квітня.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.

Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі