Ціни на нафту знизилися в понеділок через занепокоєння щодо попиту на паливо з боку найбільших світових споживачів нафти – США і Китаю. Це занепокоєння нівелює позитивні настрої щодо скорочення поставок через будь-які скорочення ОПЕК+ і відновлення закупівель США для резервів. Ситуацію на нафтовому ринку аналізує Reuters.
Світові ціни на нафту і дефолт США: взаємозв'зок
Минулого тижня обидва нижче вказані контрольні показники знову впали, це вже четвертий тиждень поспіль, що стало найдовшою смугою тижневих падінь з вересня 2022 року через побоювання, що Сполучені Штати можуть увійти в рецесію через «значний ризик» історичного дефолту протягом перших двох тижнів червня.
[Йдеться про ф'ючерси на нафту марки Brent, які впали на 62 центи, або 0,84%, до 73,55 доларів за барель до 03:48 за Гринвічем, тоді як американська нафта West Texas Intermediate коштувала 69,48 доларів за барель, що на 56 центів, або 0,8%].
Інвестори шукали безпечні гавані, такі як долар США, зміцнюючи валюту та роблячи товари, номіновані у доларах, дорожчими для власників інших валют.
"Ціни на нафту, як і раніше, перебувають під тиском через мляві прогнози попиту, оскільки прогрес відновлення економіки Китаю здається вибоїстим", - сказала аналітик CMC Markets Тіна Тенг, додавши, що банківський крах США також викликав занепокоєння на ринку.
Економіка Китаю і пошук ознак збільшення попиту на нафту
За її словами, інвестори уважно стежитимуть за економічними даними Китаю з промислового виробництва, інвестиціями в основний капітал та роздрібними продажами наступного тижня у пошуках ознак покращення попиту на нафту.
«З огляду на нерівномірне повторне відкриття в Китаї та побоювання, що США зіткнуться із уповільненням зростання в той час, коли X-дата стелі боргу швидко наближається, увінчана ралі долара США, настрої ринку щодо сирої нафти в кращому разі залишиться прохолодним», — сказав аналітик. IG Тоні Сайкамор.
Проте світові постачання сирої нафти можуть скоротитися у другому півріччі, оскільки група ОПЕК+, Організація країн-експортерів нафти та її союзники, включаючи Росію, додатково скорочують видобуток, що знижує доступність високосірчистої нафти.
У квітні група оголосила, що деякі учасники скоротять видобуток ще приблизно на 1,16 млн. барелів на добу, в результаті чого загальний обсяг скорочень становитиме 3,66 млн. барелів на добу.
Позиція країн Близького Сходу
Однак Ірак не очікує подальшого скорочення видобутку нафти ОПЕК+ на своєму наступному засіданні у червні, заявив міністр нафти Іраку Хайан Абдель-Гані.
США можуть почати викуповувати нафту для Стратегічного нафтового резерву (SPR) після завершення продажу, схваленого Конгресом у червні, заявила законодавцям у четвер міністр енергетики Дженніфер Гренхольм.
За цим оголошенням відбувся щотижневий звіт енергетичної компанії Baker Hughes Co (BKR.O), який показав, що кількість нафтових бурових установок у США цього тижня впала на дві до 586, найнижчого рівня з червня 2022 року, а кількість газових бурових установок впала на 16 до 141.
Торгівля, що підтримує збройні сили РФ: обмеження G7
Тим часом лідери країн Великої сімки (G7) можуть оголосити про нові заходи на своїх зустрічах 19-21 травня, спрямованих на боротьбу з ухиленнями від санкцій за участю третіх країн, заявили офіційні особи, які безпосередньо обізнані про обговорення.
За словами людей, посилення санкцій також буде спрямоване на те, щоб підірвати майбутнє виробництво енергії в Росії та обмежити торгівлю, яка підтримує російські збройні сили.
Індія та Китай, імпортери нафти № 3 та № 1 у світі відповідно, були основними покупцями російської нафти з моменту введення ембарго Європейського Союзу у грудні.