Крах світової економіки та стеля боргу США: міністри G7 в Японії обговорять дефолт, що гряде

Поділитися
Крах світової економіки та стеля боргу США: міністри G7 в Японії обговорять дефолт, що гряде

Фінансові лідери країн Великої сімки вже сьогодні зустрінуться в Японії, оскільки протистояння щодо стелі боргу США вимальовується як одна з найбільших потенційних загроз для світової економіки, пише Associated Press.

Міністр фінансів Джанет Єллен сказала, що одним із її пріоритетів у Ніігата, портовому місті на узбережжі Японського моря, буде підкреслити важливість вирішення протистояння щодо державного боргу.

«Я підкреслю важливість того, щоб Конгрес вжив заходів для врегулювання ліміту боргу, щоб зберегти економічне лідерство Америки та захистити світову економіку», — написала Єллен у Twitter у четвер.

Йеллен також обов’язково намагатиметься заспокоїти своїх колег у зв’язку з недавніми банкрутствами банків, які викликали занепокоєння щодо ризиків для глобальної фінансової системи.

Міністри фінансів і керівники центральних банків збираються на триденну зустріч перед самітом G-7 пізніше цього місяця в Хіросімі.

Джо Байден заявив у середу, що у вівторок він і лідери Конгресу провели «продуктивну» зустріч щодо спроби підвищити ліміт державного боргу. Вони знову зустрінуться в п'ятницю, щоб спробувати запобігти ризику безпрецедентного дефолту уряду вже 1 червня, якщо законодавці в розділеному Конгресі не погодяться підвищити верхню межу боргу.

Байден сказав, що він «абсолютно впевнений», що країна може запобігти дефолту, заявивши, що невиконання зобов’язань Америки, на яких базується значна частина світових фінансів, «не є варіантом».

Байден сказав, що «можливо, але малоймовірно», що йому доведеться відкласти свою поїздку до Японії, Австралії та Папуа-Нової Гвінеї пізніше цього місяця.

У коментарях, підготовлених напередодні зустрічі в четвер, Єллен сказала, що зміцнення глобальної фінансової системи є ключовим пріоритетом G-7. Так само оновлена ​​демонстрація підтримки України, оскільки коаліція з понад 30 країн прагне накласти на Росію важкі економічні витрати за її війну.

Вона сказала, що «історичні» інвестиції Байдена в модернізацію інфраструктури США стали кроком до підвищення стійкості економіки, чия залежність від глобальних ланцюжків поставок пройшла серйозне випробування під час пандемії COVID-19.

«Ми вживаємо широкий спектр індивідуальних і спільних дій, щоб знизити інфляцію, підтримувати зростання та допомогти пом’якшити вплив зовнішніх шоків, у тому числі на країни, що розвиваються», – сказала вона.

Висока інфляція

Інфляція залишається вперто високою. Споживчі ціни в Сполучених Штатах зросли на 0,4% у квітні, різко збільшившись порівняно з 0,1% зростанням у лютому-березні, а показники базової інфляції залишалися високими, що є ознакою того, що подальше зниження інфляції, ймовірно, буде повільним і нерівним, навіть незважаючи на річний показник зростання на 4,9% стало найменшим за два роки.

Інші економіки G-7 борються з ще більш високим зростанням цін, що змушує їхні центральні банки підвищувати процентні ставки, які досягли рекордно низького рівня в перші дні пандемії.

Фінансові лідери G-7 зустрілися лише місяць тому у Вашингтоні під час щорічної зустрічі Світового банку та Міжнародного валютного фонду, де вони підтвердили свою прихильність допомозі економікам подолати наслідки війни в Україні, допомогти країнам із великими боргами розв’язати свою фінансову вразливість, зміцнити глобальні системи охорони здоров’я та допомогти подолати зміну клімату.

Країни G-7 включають Канаду, Францію, Німеччину, Італію, Японію, Велику Британію та Сполучені Штати. Серед інших запрошених на зустрічі в Ніігата – Європейський Союз, МВФ і Світовий банк, а також міністри фінансів Бразилії, Коморських островів, Індії, Індонезії, Південної Кореї та Сінгапуру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі