Світові ціни на нафту у п'ятницю продовжують рости, нафта марки Brent залишається на максимумі з 23 червня - вище 51 долара за барель, свідчать дані торгів.
Вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,37% - до 51,06 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,77% - до 48,59 долара за барель.
Підтримку нафтовому ринку надають очікування дій найбільших виробників по відновленню балансу попиту і пропозиції. Минулого тижня президент ОПЕК, глава міністерства енергетики Катару Мохаммед бін Салех аль-Сада повідомив, що картель планує провести неофіційну зустріч в кулуарах Міжнародного енергетичного форуму у вересні в Алжирі. Пізніше Саудівська Аравія і Росія також висловила готовність взяти участь у скоординованих діях щодо підтримки ринку.
У той же час ряд інвесторів сумнівається в успіху цієї зустрічі, зокрема, в можливості заморозки видобутку країнами картелю. Багато з них зараз вийшли на максимуми видобутку.
Так, за даними організації "Спільна ініціатива щодо нафтової статистики" (JODI), експорт нафти Саудівської Аравії виріс в червні до 7,5 мільйона барелів на добу - максимуму з березня, відзначає агентство Блумберг. Обсяги виробництва збільшилися до 10,55 мільйона барелів на добу з травневих 10,27 мільйона барелів на добу. У липні видобуток Саудівської Аравії досягла рекордного рівня в 10,67 мільйона барелів на добу.
Економіст Credit Suisse з питань світової енергетики Ян Стюарт очікує, що ціни на нафту залишаться в діапазоні 45-50 доларів за барель, оскільки значних фундаментальних змін на ринку немає. "Найкраще, чого можна очікувати від Росії, Саудівської Аравії, Ірану та Іраку - договір не вести війну за частку ринку", - вважає він.
Раніше повідомлялося про те, що "чорне золото" дорожчає на фоні посилення очікувань потенційної заморозки видобутку з боку країн-членів ОПЕК. Саудівська Аравія дала зрозуміти, що готова обговорити стабілізацію ринків в кулуарах Міжнародного енергетичного форуму у вересні в Алжирі.
При цьому спекулянти на початку серпня зробили рекордні ставки на падіння цін на нафту. Сукупний обсяг "коротких" ставок на здешевлення Brent і WTI досяг 374 тис. (еквівалентно 374 млн барелів) – максимуму з середини січня цього року.