Це рекордний тижневий приріст "коротких" позицій спекулянтів на Brent з 2011 року, коли почала публікуватися ця статистика. Попередній подібний рекорд спекулянти поставили в листопаді 2015 року – 27,7 тис. контрактів.
Різкий стрибок ставок на здешевлення Brent за останній звітний тиждень довів загальну кількість коротких позицій нафти на біржі ICE Futures до 125,43 тис., наблизивши його до історичного максимуму (157,40 тис.), який був зафіксований у вересні 2014 року, коли нафта Brent коштувала ще 95 доларів.
Раніше комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США повідомила, що короткі позиції хедж-фондів у ф'ючерсах і опціонах на американську нафту WTI за той самий тиждень досягли рекордного показника в 218,623 тис.
Сукупний обсяг ставок на здешевлення Brent і WTI за підсумками звітного тижня досяг 374 тис. (еквівалентно 374 млн бар.) – максимуму з середини січня цього року. З травня, коли цей показник знаходився на рівні 104 млн бар., він підскочив більш ніж втричі. При цьому кількість довгих позицій за цей час майже не змінилася і зараз становить 714 млн бар.
Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цін в найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобуток, у багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.
Аналітики ING Bank прогнозують, що ціни на нафту у II півріччі 2016 року будуть перебувати на рівні 40 доларів. На їхню думку, одразу кілька важливих факторів змушують песимістично дивитися на перспективи нафтового ринку.