Нацбанк очікує зростання валютних переказів від заробітчан на 1,5 мільярда в 2019 році

Поділитися
Нацбанк очікує зростання валютних переказів від заробітчан на 1,5 мільярда в 2019 році У 2018 році заробітчани перерахували своїм сім'ям в Україну 11,6 мільярдів доларів © Dengi.ua
Грошові перекази в Україну складають 10% ВВП країни.

Національний банк України очікує, що валютні надходження від заробітчан збільшаться в 2019 році на 1,5 мільярда доларів. Про це повідомив голова ради НБУ Богдан Данилишин у Facebook.

За його словами, в 2018 році заробітчани перерахували в Україну 11,6 мільярда доларів, у 2019 році очікується, що сума перерахувань складе 12,2 мільярда доларів.

"Грошові перекази - все більш вагоме джерело валютних надходжень в Україну. За даними Світового банку, починаючи з 2016 року їх обсяг стійко перевищує 10% ВВП", - зазначив він.

За даними НБУ, чисті надходження в Україну по статті оплата праці склали 11,33 млрд доларів, що на 24,3% перевищує показник 2017 року.

Четвертий рік поспіль зростають грошові перекази з Польщі - від 1,4 млрд доларів до 3,6 млрд доларів, тоді як з Росії вони скоротилися за останні роки з 1,7 млрд доларів до 1,1 млрд доларів. Збільшилися надходження зі США - з 0,5 млрд доларів до 0,8 млрд доларів і Чеської Республіки - від 0,3 млрд доларів до 0,8 млрд доларів. Йде зростання грошових переказів з Італії, Сполученого Королівства, Німеччини, Кіпру, Ізраїлю та інших країн.

Данилишин вважає, що Україні необхідно зосередитися на створенні робочих місць з гідною оплатою праці. "Слід зміцнювати інститути влади. Потрібно створювати умови для підвищення рівня зайнятості. Необхідно підвищувати продуктивність праці та економіки в цілому. Це дозволить врегулювати проблему міграції", - підсумував голова Ради НБУ.

Раніше представники великого бізнесу підписали меморандум, який покликаний зменшити трудову міграцію українців і створити нові робочі місця. За даними Інституту демографії і соціальних досліджень, Україна позбудеться трьох мільйонів працездатного населення до 2030 року.

Бурхливий міграційний потік щорічно забирає з України потужний трудовий ресурс, збіднюючи і без того небагатий вітчизняний ринок праці. Детальніше про міграційні ризики для України читайте у статті Тетяни Кириленко "Вектори українського заробітчанства" і статті Андрія Гайдуцького "Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі