У Міністерстві енергетики роз'яснили зміни у законодавстві, що пов'язані з показниками якості газу, які були ухвалені вчора Верховною Радою. Тепер у платіжках за послугу постачання теплової енергії додатково вказуватимуть спожитий обсяг теплової енергії у перерахунку на кіловат-години, йдеться у повідомленні міністерства.
Нагадаємо, що 2 листопада Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії". При цьому Кабміну надано право приймати рішення щодо переходу на розрахунки та балансування на ринку газу в одиницях енергії.
"Облік природного газу в енергетичних одиницях є більш об'єктивним, оскільки забезпечує коректне і справедливе ціноутворення. Крім того, споживачі платитимуть справедливу ціну за газ, який залежатиме від його якості, а не обсягу споживання", – зазначив заступник міністра енергетики Максим Немчинов.
Зазначається, що закон також є передумовою для інтеграції українського ринку із газовим ринком ЄС. Тобто стимулюватиме залучення європейських партнерів до використання ГТС України та її газосховищ.
Нагадаємо, що до вчорашнього дня при підрахунку газу в кубометрах не враховувалася калорійність палива, через що в деяких регіонах на ті самі цілі необхідно було різний обсяг. Після переходу на енергоодиниці платити доведеться лише за кількість спожитої енергії, а не за обсяг газу.
Про бенефіціарів газової кризи і подробиці угоди Банкової і місцевої влади читайте в матеріалах Інни Ведернікової «Кабмін спровокував запровадження надзвичайної ситуації в регіонах через газ» і «Тарифний меморандум замість «тарифного майдану»?» у ZN.UA.