Згідно зі звітом, серед причин зростання конкуренції – скорочення кількості ділянок під забудову та нові державні будівельні норми, що обмежують щільність забудови.
Крім того, за даними регулятора, пропозиція все ще значно перевищує попит.
За прогнозами НБУ, навіть при зростанні номінальних доходів платоспроможний попит залишається обмеженим. Пропозиція продовжує рости, хоча є підстави очікувати уповільнення.
"Банки відновлюють іпотечне кредитування, на сьогодні обсяги іпотеки не впливають на цінову динаміку на ринку житлової нерухомості", - повідомив під час презентації звіту директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.
Згідно з документом, ціни на ринку житла стабілізувалися вперше за останні чотири роки.
Старе житло продовжує дешевшати: за підсумками березня-2018 середня ціна 1 кв м київського житла на вторинному ринку знизилася на 2% у доларовому еквіваленті порівняно з 2017 роком (на 14% - в еквіваленті євро).
У той же час ціни на первинному ринку в доларовому еквіваленті зросли на 1% до попереднього року, у гривні практично не змінилися.
Як писало DT.UA, в Україні будівництво житла досі прямо фінансується різними способами за рахунок коштів населення. Приватні інвестори фактично позичають кошти забудовникам через здійснення попередньої оплати за майбутнє житло.
Детальніше про відсутність іпотеки на житло читайте в матеріалі Сергія Волкова ""Что нам стоит дом построить?.."" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".