Таке рішення прийняло комунальне підприємство "Бессарабський ринок" в Києві. Про це ринок повідомив на своїй сторінці в Facebook.
3 липня, відзначивши свою сто сьому річницю з дня заснування, керівництво КП "Бессарабський ринок" офіційно повідомило про початок переходу на паперову тару і відмову від поліетилену і пластику.
Перехід не буде різким - продавцям дадуть можливість поступово перейти на нову (точніше, добре забуту стару - паперову) упаковку. Для полегшення виконання рішення ринком закуплені різні види тари - контейнери для ягід, сухофруктів і горіхів, кілька видів пакетів, обгортковий папір.
Бессарабський ринок - першим із столичних ринків почав перехід на екологічну упаковку, підтримавши ініціативу світового співтовариства по захисту навколишнього середовища від шкідливих відходів.
У Верховній Раді 28 січня зареєстрували законопроект №9507 про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену, яким може бути введене обмеження на використання пластикових пакетів в Україні.
Законопроект розроблений на основі Директиви Європейського Парламенту № 94/62 / EC та чинних законів країн-членів ЄС.
Документ ініційований громадською організацією ReThink і більш ніж 50-ма народними депутатами.
Документом пропонується заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року; заборонити реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року; вести обов'язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладаних пакетів) у відповідності з національними стандартами з 1 січня 2021 року.
Замість них пропонується використовувати альтернативну тару - текстильні сумки і мішки, паперові пакети, пакети з крохмалю, які використовуються у країнах ЄС, де вже ввели заборону на пластикові пакети.