В Японії 16 червня на на саміті "Великої двадцятки" G20 (Австралія, Аргентина, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Південна Корея, ПАР, Японія і Європейський союз) було укладено першу міжнародну угоду щодо скорочення пластикових відходів у світовому океані. Про це повідомляє Deutsche Welle.
У договорі сформульовано загальні для всіх правила по боротьбі з пластиковим забрудненням, заявив міністр охорони навколишнього середовища Японії Йосіакі Харада після закінчення дводенної зустрічі, в якій брали участь його колеги з країн великої двадцятки.
В угоді прописані конкретні заходи проти забруднення пластиковими відходами, передбачена підтримка інновацій в цій галузі і поліпшення наукових методів аналізу і спостереження.
Наголошується, що деякі формулювання угоди залишаються туманними, а його виконання здійснюватиметься на добровільних засадах.
Крім того, раз на рік передбачається випускати звіт про те, як просувається робота щодо боротьби з пластиковими відходами.
Уточнюється, що ця угода – тільки перший крок до вирішення проблеми і розраховувати виключно на нього недостатньо.
Докладніше про розшаруванні світу читайте у статті Сергія Корсунського "Світ після Трампа, без Путіна і Меркель" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".