МВФ закликав Росію обрати нову модель економічного розвитку

Поділитися
За словами експертів МВФ, неможливо знову звернутися до моделі зростання докризових років, що базувалася на підвищенні цін на нафту, збільшенні завантаження вільних потужностей та скороченні технологічного відставання. Зростання у наступному десятилітті має спиратися на більш ефективне використання ресурсів і розширення інвестицій.

Росії необхідні масштабні реформи економічної політики з опорою на залучення інвестицій, жорстку бюджетну політику і більш ефективне використання ресурсів, бо докризові фактори зростання російської економіки вже вичерпано. Про це йдеться у щорічному огляді МВФ стосовно російської економіки.

"Необхідні масштабні реформи економічної політики, щоб реалізувати середньостроковий потенціал російської економіки і зменшити її фактори вразливості, - йдеться у документі. - Неможливо знову звернутися до моделі зростання докризових років, що базувалася на підвищенні цін на нафту, збільшенні завантаження вільних потужностей та скороченні технологічного відставання. Зростання у наступному десятилітті має спиратися на більш ефективне використання ресурсів і розширення інвестицій".

ТАКОЖ: Економіці Росії пророкують нову кризу

Для цього експерти фонду пропонують покращувати корпоративне управління, щоб підвищити прозорість економіки, інвестиційний і діловий клімат, зменшувати ступінь регулювання і участь держави в економіці, зміцнити основи макроекономічної політики і фінансовий сектор.

Ці зусилля будуть підтримуватися і розширюватися завдяки подальшої інтеграції у світову економіку, у тому числі завдяки остаточному вступу до ОЕСР, вважають автори доповіді.

У цілому нині баланс ризиків у російській економіці схиляється у негативний бік, у тому числі внаслідок можливих зовнішніх (наприклад, цін на нафту) і внутрішніх (наприклад, настроїв інвесторів) потрясінь. Експансіоністська податково-бюджетна і грошово-кредитна політика у кращому випадку можуть призвести тільки до скромного і нестійкого у довгостроковому плані збільшення ВВП, створюючи при цьому умови для перегріву економіки і підвищення невизначеності щодо проведеної державою політики, відзначають експерти.

Для стримування інфляції та зниження ризиків офіційним органам слід продовжувати проведення поточної грошово-кредитної політики з тенденцією у бік її посилення, стримувати додаткові заходи бюджетного стимулювання і розглянути питання про проведення додаткових заходів щодо зменшення надмірного зростання роздрібного кредитування, йдеться в документі.

- В уряді Росії назвали ситуацію в економіці найгіршою з 2008 року

Уряду потрібно поступово посилити бюджетне правило, відновити бюджетні буферні резерви та направляти до складу заощаджень більш значні обсяги доходів від невідновлюваних нафтових запасів країни, ЦБ РФ слід завершити свій перехід до гнучкого обмінного курсу і системи цільових показників інфляції до кінця 2014 року.

Політичний тиск на користь стимулювання економіки в короткостроковій перспективі створює загрозу для стабільності і щойнр створених опор макроекономічної політики, йдеться в доповіді.

У той же час Росія зараз краще підготовлена до того, аби протистояти несприятливим потрясінням, ніж раніше. Більш гнучкий обмінний курс може амортизувати зовнішні потрясіння, а підвищення потенціалу у сфері врегулювання кризи має полегшити своєчасне надання достатньої ліквідності для зменшення наслідків для банків. Більш значні міжнародні резерви забезпечують буфер. Нове, засноване на ціні нафти бюджетне правило створює опору для короткострокових заходів податково-бюджетної політики у разі коливань цін на нафту.

Однак в умовах, коли рівень Резервного фонду нижчий за цільовий, офіційні органи стикаються з небезпекою проциклічних бюджетних коректувань у разі значного і тривалого спаду цін на нафту, попереджають у МВФ.

На їхню думку, офіційним органам слід протидіяти тиску в бік підвищення державних витрат у 2013 році. Додаткові стимули у кращому випадку можуть призвести тільки до скромного і нестійкого у довгостроковому плані підвищення зростання, але з негативними наслідками, такими як посилення інфляційного тиску та підвищення волатильності обмінного курсу.

МВФ наполегливо закликав офіційні органи поступово, починаючи з 2014 року, посилювати податково-бюджетну політику на додаткові 0,4% ВВП на рік (за базисним сценарієм). Завдяки цьому до 2018 року Резервний фонд буде відновлено до рівня приблизно 7% ВВП. "Цей рівень дозволить офіційним органам підтримувати витрати у рамках бюджетного правила протягом двох років без звернення до додаткових позик на ринку, якщо ціна на нафту знизиться", - йдеться у звіті. !zn

Читайте також:

Кількість мільярдерів у Росії досягла історичного рекорду

Маккейн відповів Путіну на сторінках "Правди": Росіяни заслуговують на краще

Одужання світової економіки після кризи очікується в 2014 році

Горбачов закликав відновити у Росії "перебудову"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі