Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), яка включає 34 найбільш розвинених держав світу, очікує посилення світового економічного зростання і практично повного відновлення світової економіки у 2014 році. Проте, як наголошується у піврічній доповіді ОЕСР за світовим економічним прогнозом, єврозона як і раніше буде відставати від США і Японії, бо їй потрібно більше часу на повернення до норми.
Серед європейських країн найбільші побоювання викликають Греція, Італія та Іспанія. У Греції очікується 7-річна рецесія, з якої країна почне вихід тільки у 2015 році, тоді як у цьому році спад складе 4,8%, в наступному - 1,2%. При цьому безробіття у країні, як і в Іспанії, на піку перевищить 28%.
Оцінка зниження італійського ВВП на 2013 рік погіршена організацією вже вдруге за місяць з 1,5% до 1,8%. У 2014 році очікується слабке відновлення - приріст на 0,4%.
ОЕСР також знизила прогноз зростання російської економіки у 2013 році до 2,3% у порівнянні з 3,8%, що очікувалися раніше. Прогноз зростання ВВП Росії на 2014 рік знижено з 4,1% до 3,6%
ВВП країн, що входять в ОЕСР, зросте на 1,2% цього року і на 2,3% у наступному. Загальносвітова економіка при цьому додасть 3,1% в цьому році і 4% в 2014 році, за межами ОЕСР підйом складе 5,5% і 6,2% відповідно.
Економіка США, найбільша у світі, збільшиться на 1,9% в цьому році і ще на 2,8% у 2014 році, японська зросте відповідно на 1,6% та 1,4%. У 17 державах єврозони у 2013 році триватиме рецесія, падіння складе 0,6% (у листопаді очікувалося зниження на 0,1%), в 2014 році почнеться зростання на 1,1%.
Китай може розраховувати на підвищення ВВП на 7,8% у 2013 році і посилення росту до 8,4% в 2014 році.
"Світова економіка поступово посилюється, але підйом залишається слабким і нерівним, - заявив генеральний секретар ОЕСР Анхель Гурріа. - В основі відновлення лежать стимулюючі заходи грошово-кредитної політики, поліпшення умов на фінансових ринках і поступове відновлення довіри".
"Відмінності між країнами і регіонами відображають нерівномірність прогресу на шляху до відновлення після економічної кризи", - йдеться в доповіді.
Так, високе безробіття у порівнянні з історичними рівнями залишається найбільш серйозною проблемою, вважають експерти.
ОЕСР рекомендує державам світу поставити у пріоритет заходи, спрямовані на підтримання і посилення зростання, зайнятися бюджетною консолідацією і реалізувати структурні реформи з метою підвищення інвестицій і створення робочих місць. Європі при цьому потрібні більш рішучі кроки з подолання фінансової та банківської кризи, і країнам єврозони необхідно прискорити формування повномасштабного банківського союзу, вважають в організації.
ОЕСР - одна з провідних економічних організацій світу. В даний час до неї входять Австралія, Австрія, Бельгія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чехія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Естонія, Південна Корея і Японія. !zn