МВФ рекомендує Україні відкласти зниження ставок ПДВ і податку на прибуток

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Керівництво комітету Верховної Ради, відповідального за податкову політику, не виключає, що подібні поправки до держбюджету-2014, якщо вони надійдуть від Кабміну, можуть отримати підтримку більшості в Раді.

Голова місії МВФ в Україні Микола Георгієв і представник МВФ в Україні Жером Ваше вважають за необхідне перенести заплановане на 2014 р. зниження ставок ПДВ і податку на прибуток.

Про це представники Фонду повідомили на зустрічі з народними депутатами-членами комітетів Верховної Ради з питань бюджету і з питань податкової та митної політики.

Як зазначив глава податково-митного комітету, регіонал Віталій Хомутинник, депутати готові розглянути відповідні пропозиції у проекті держбюджету-2014, якщо вони надійдуть від Кабінету міністрів (як відомо, у першому варіанті держкошторису, формально поданому урядом 15 вересня, це не передбачено). Він не виключив, що подібний законопроект може отримати підтримку більшості Ради.

При цьому голова комітету звернув увагу на складні прогнози доходів на наступний рік.

zn
zn
Відкладене зниження податку на прибуток і ПДВ бізнесу компенсують спрощенням контролю

На зустрічі, як повідомляється, сторони також обговорили низку інших питань, зокрема, ситуацію з відшкодуванням ПДВ, застосування казначейських векселів, можливе підняття акцизів тощо.

Нагадаємо, Податковий кодекс передбачає зниження з 2014 р. ставки ПДВ до 17%, податку на прибуток - до 16%.

Проте поданий до парламенту урядом проект держбюджету на 2-14 рік не містить норми, яка передбачає зниження савок податків.

Разом з тим, як повідомило ZN.UA високопоставлене джерело в уряді, держорганам доручено розробити для бізнесу механізми компенсації. "Компенсатором" для бізнесу повинна стати робота всіх держорганів щодо спрощення контролю, адміністрування податків тощо. Відповідне завдання на 2014 рік вже поставлено на найвищому рівні".

Джерело припустило, що бізнес "з розумінням" поставиться до такого рішення, особливо зважаючи на те, що "у кризових умовах багато країн йдуть на підвищення ставок основних податків, а в Україні йде мова про уповільнення темпів зниження їх".

Нагадаємо, як зазначав один із співавторів рейтингу Світового банку Doing Business Тіа Трамбік (Tea Trumbic), для України більш важливі реформи, спрямовані на зниження адміністративного навантаження на бізнес, ніж зниження ставок ПДВ або податку на прибуток.

Як повідомляв раніше міністр доходів і зборів Олександр Клименко, зниження ставки ПДВ з 20% до 17% і податку на прибуток - з 19% до 16% з 1 січня 2014 року могло б призвести до зниження доходів держбюджету за відповідними статтями на 25 млрд грн. !zn

Читайте також:

У проекті держбюджету на 2014 рік зниження ставок ПДВ і податку на прибуток не передбачено

Кабмін заблокував бюджетний процес, щоб проконсультуватися з МВФ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі