Відкладене зниження податку на прибуток і ПДВ бізнесу компенсують спрощенням контролю

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Відкладене зниження податку на прибуток і ПДВ бізнесу компенсують спрощенням контролю Бізнесу компенсують відкладене зниження податку на прибуток і ПДВ
На думку експертів, відмова від зниження ставок ПДВ і податку на прибуток може бути виправданою, враховуючи стан економіки та виклики з наповненням бюджету.

У проекті держбюджету на 2014 рік буде передбачено норму, яка відтермінує заплановане у Податковому кодексі зниження з 1 січня ставки податку на прибуток і ПДВ. Як повідомило ZN.UA високопоставлене джерело в уряді, держорганам доручено розробити для бізнесу механізми компенсації.

"Це рішення далося важко. Було багато дискусій з цього приводу, але зважаючи на нестабільність ситуації у світовій та українській економіці, ми не можемо формувати додаткові ризики для бюджету. Відповідні рекомендації Україні давав і МВФ - проігнорувати їх ми, знову ж, не могли", - зазначило джерело.

Він допустив, що бізнес "з розумінням" поставиться до такого рішення Кабміну через те, що "у кризових умовах багато країн йдуть на підвищення ставок основних податків, а в Україні йде мова про уповільнення темпів їхнього зниження". "Компенсатором для бізнесу буде робота всіх держорганів щодо спрощення контролю, адміністрування податків тощо. Відповідне завдання на 2014 рік вже поставлено на найвищому рівні", - підкреслив високопосадовець.

На думку старшого менеджера відділу податкових та юридичних послуг PwC Україна" Вікторії Тимошенко, відмова від зниження ставок ПДВ і податку на прибуток може бути виправданою, враховуючи стан економіки та виклики з наповненням бюджету. За таких умов зменшення ставок могло б призвести до впровадження більш агресивної податкової політики - через збільшення донарахувань, штрафних санкцій, заниження витрат тощо.

"Тобто зниження податкових ставок може фактично мати лише декларативний характер, коли економічні вигоди, отримані одними платниками податків, будуть покриватися за рахунок збільшення ефективної податкової ставки для інших платників", - констатувала фахівець.

При цьому, за словами партнера юридичної фірми FELIX Оксани Кобзар, зниження ставок податків не завжди супроводжується розширенням бази оподаткування за рахунок зростання обсягу виробництва і бізнес-активності.

"Саме по собі зниження ставок в Україні не є ефективним. Виходити з тіні має бути вигідно. Безліч системних недоліків демотивують платників, а ще є страх втратити успішний бізнес, на який хтось "покладе око". Крім того, значна частина податкового навантаження - це податки на фонд оплати праці, а не, зокрема, податок на прибуток", - зазначила експерт.

Нагадаємо, як зазначав один зі співавторів рейтингу Світового банку Doing Business Тіа Трамбік (Tea Trumbic), для України більш важливі реформи, направлені на зниження адміністративного навантаження на бізнес, ніж зниження ставок ПДВ або податку на прибуток.

Як повідомляв міністр доходів і зборів Олександр Клименко, зниження ставки ПДВ з 20% до 17% і податку на прибуток - з 19% до 16% з 1 січня 2014 року могло б призвести до зниження доходів держбюджету за відповідними статтями на 25 млрд грн. !zn

Читайте також:

У проекті держбюджету на 2014 рік зниження ставок ПДВ і податку на прибуток не передбачено

Кабмін заблокував бюджетний процес, щоб проконсультуватися з МВФ

На Банковій забили тривогу: виконання соціальних ініціатив Януковича під загрозою

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі