При цьому, за словами банкірів, МВФ набагато менше хвилював адміністративно встановлений курс гривні до iноземних валют.
"Але МВФ розуміє, що зі скасуванням цієї постанови банки повинні будуть конвертувати більше 53 млрд грн у валюту, і це сильний тиск на резерви регулятора. Тому фонд готовий розглянути план поступового скасування",- розповів один із банкірів, які спілкувалися з керівництвом МВФ.
Директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова підтвердила, що місія фонду обговорювала це питання, але не змогла висловити думку НБУ.
"Позиція Нацбанку за підсумками місії ще формується, і ми повідомимо її, як тільки вона буде готова,- заявила Щербакова. - Ми ще навіть не отримали рекомендації МВФ за підсумками візиту. І чи буде це питання згадуватися в документах? Я сумніваюся".
Як повідомлялося, місія МВФ на чолі з Крістофером Джарвісом прибула до Києва 29 січня. Після завершення роботи місії 12 лютого українська влада заявила, що "сторони відзначили прогрес в ході переговорів.
Перший віце-прем'єр Сергій Арбузов 14 січня заявив, що Київ має намір домагатися відкриття нової програми фінансового співробітництва з МВФ на 10 млрд SDR (близько 15 млрд доларів).
Попередня програма stand by на ті ж 10 млрд SDR формально завершилася у грудні 2012 року. Вона була відкрита в кінці липня 2010 року, проте країна змогла отримати лише два транші на загальну суму 2,25 млрд SDR. З весни 2011 року програма була заморожена на етапі другого перегляду. !zn
Читайте також:
Українська влада не готова заради кредиту МВФ йти на реформи