Українська влада не готова заради кредиту МВФ йти на реформи

Поділитися
Уряд усе ще сподівається домогтися від Росії зниження ціни газу, щоб не підвищувати тарифи для українців і поліпшити платіжний баланс.

У Києві підійшла до завершення робота місії МВФ. За її підсумками стало очевидно, що відновлення співпраці з фондом вимагатиме від влади радикальних рішень - підвищення ціни на газ і переходу до плаваючого курсу гривні, на що керівництво країни ще не готове.

Про конкретні підсумки переговорів ні у фонді, ні в Кабмін не повідомляють. Але в заяві МВФ наголошується, що "важливі питання економічної політики ще залишаються відкритими", і без її коригування зростання ВВП в 2013 році складе від 0 до 1%.

Це найбільш песимістичний прогноз з усіх, які останнім часом давали міжнародні фінансові інститути. У Європейському банку реконструкції і розвитку, наприклад, чекають за підсумками року зростання на рівні 1%. Повільний розвиток економіки на тлі значного дефіциту рахунку поточних операцій роблять Україну вразливою, резюмують у МВФ, пише Коммерсант-Украина.

Наголошується, що в передостанній день роботи місії до столиці прибув перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон. Традиційно чиновники МВФ подібного рангу не відвідують країну в той час, коли там працює місія фонду. Проте в історії України така ситуація вже виникала - в лютому 2009 року, після того, як парламент ухвалив без узгодження з фондом створений Кабміном Юлії Тимошенко бюджет. Саме це стало причиною паузи програми співпраці з фондом.

За інформацією джерела, знайомого з деталями переговорів, нинішній візит Ліптона був пов'язаний з небажанням української влади підвищувати цін на газ для населення і теплокомуненерго. "В уряді все ще розраховують домогтися від Росії зниження ціни газу, що не тільки зніме проблему підвищення тарифів, але і поліпшить ситуацію із платіжним балансом", - підкреслило джерело.

Ймовірно, така впевненість української влади пов'язана з переговорами про створення двостороннього українсько-російського консорціуму з управління української ГТС. Київ домагається зменшення ціни майже вдвічі - до 280 доларів за тисячу кубометрів. Ще одне джерело видання каже, що МВФ так і не отримав відповідей з інших важливих питань: перехід до вільного курсоутворення, проблеми з несплатою ПДВ, а також відмова від практики збирати податок на прибуток заздалегідь.

Нагадаємо, що в цьому році Україну чекають пікові виплати із зовнішнього боргу на суму близько 9 мільярдів доларів, у тому числі близько 6 мільярдів доларів країна винна МВФ.

Читайте також:

МВФ прогнозує стагнацію економіки України в поточному році

Місія МВФ повернеться в Київ у березні

МВФ піде на поступки і погодиться на поетапне підвищення ціни на газ, прогнозують експерти

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі