Міжнародний валютний фонд готовий продовжувати співпрацю з новим складом Кабінету міністрів України.
"Ми готові і далі підтримувати Україну, і очікуємо зустрічі з новим урядом, який вступив на посаду днем раніше", - заявив глава європейського департаменту МВФ Пол Томсен під час прес-брифінгу в п'ятницю, 15 квітня.
Він повідомив про готовність МВФ завершити другий перегляд програми співробітництва з Україною в разі згоди Кабінету міністрів дотримуватися її вимог. "Ми можемо швидко завершити перегляд за умови, що уряд висловить готовність слідувати тій політиці, яка була узгоджена раніше", - сказав він.
МВФ, який є ключовим кредитором України, залишається у програмі співробітництва з Києвом, раніше заявив офіційний представник фонду.
Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд в 2016-18 роках.
Однак Україна змогла отримати лише перші два транші.
Раніше американський посол в Україні Джеффрі Пайетт сказав, що США, ЄС і МВФ визначаться з фіндопомогу Україні після формування нового уряду. За його словами, допомога буде залежати від прагнення нового Кабміну до реформ. Генпрокурор теж повинен користуватися підтримкою суспільства.
Після голосування у Верховній Раді щодо складу нового уряду і програму його роботи Пайетт заявив, що залишився задоволений "словами, які почув від прем'єр-міністра Гройсма в контексті його пріоритетів щодо повного і своєчасного прийняття вимог МВФ".
Зазначимо, що підвищення Україною цін на газ є важливою складовою для завершення другого перегляду програми EFF. Однак на сьогоднішній день Україна і МВФ ще не погодили межі нового підвищення тарифів на газ. Колишній Кабмін вів безперервні переговори з фондом щодо того, яким воно повинно бути. У той же час новий прем'єр-міністр Володимир Гройсман вже заявив, що питання тарифів буде одним з перших в порядку денному уряду. А новий глава Міненерго Ігор Насалик повідомив, що необхідного МВФ підвищення тарифів на газ для населення з 1 травня можна уникнути, і у нього "є розуміння, як це зробити".