Міжнародний валютний фонд стурбований політичною ситуацією в Україні, як і раніше закликає владу продовжувати програму реформ, насамперед у фінансовій сфері і в енергетиці.
"Дуже важливо, щоб влада продовжували програму реформ, зберігали фіскальну стабілізацію, дотримувалися намічені плани в частині тарифного регулювання, в тому числі в енергетичній сфері", - сказав журналістам глава представництв МВФ в Україні Жером Ваше.
МВФ, який є ключовим кредитором України, залишається у програмі співробітництва з Києвом, раніше заявив офіційний представник фонду. Однак МВФ чекає визначеності зі статусом уряду для того, щоб продовжити кредитування.
Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд в 2016-2018 рр ..
Україна змогла отримати лише перші два транші.
По мірі просування програми вимоги з боку Фонду посилюються і починають торкатися більш чутливих сфер, що належать до бюджетної політики, пише Олег Устенко в статті ZN.UA "Україна vs реформи: атипова форма співпраці з МВФ". Але нежелание України виконувати структурні реформи виштовхує країну із загального ряду тих, хто співпрацює з Фондом, зазначає експерт. У випадку з Україною - це боротьба з корупцією, дерегуляція бізнесу, проведення судової реформи, проведення реформи державного сектору держуправління.