"Розгляд Радою виконавчих директорів МВФ третього перегляду програми України в рамках механізму розширеного фінансування (EFF) разом з результатами консультацій 2016 р. за Статтею IV Угод МВФ заплановано на 3 квітня 2017 р. Завершення третього перегляду зробить можливим транш обсягом близько $ 1 млрд", - сказав Ваше.
Голова Міністерства фінансів України Олександр Данилюк заявив, що 3 квітня МВФ розгляне питання третього перегляду програми розширеного фінансування EFF для України.
"Робота завершена спільними зусиллями. Питання України буде розглянуто радою директорів МВФ 3 квітня", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
Нагадаємо, що українського питання не було в порядку денному роботи МВФ до 7 квітня.
Раніше Національний банк України передав уточнені макроекономічні показники бюджету в Міжнародний валютний фонд для прискорення виділення Україні чергового траншу.
Нагадаємо, 19 березня Рада директорів МВФ перенесла запланований на 20 березня розгляд питання про завершення третього перегляду програми розширеного фінансування України. У МВФ таке рішення пояснили необхідністю уточнення розрахунків щодо економічних наслідків від заходів, що вживаються Україною у відповідь на блокаду, і захоплення українських підприємств на непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також у зв'язку з визнанням російською стороною "документів", виданих на цих територіях.
21 березня Нацбанк оприлюднив свої прогнози економічного розвитку країни на 2017-2018 роки з урахуванням впливу торгової блокадою ОРДЛО. При цьому регулятор погіршив прогноз зростання ВВП в 2017 року з 2,8% до 1,9%.
Раніше повідомлялося, що 4 березня МВФ погодив питання про виділення нового траншу в розмірі одного млрд доларів.
У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш – на один млрд доларів. Відповідно до скоригованого графіка фінансування, подальше виділення коштів планується щоквартально за результатами виконання умов МВФ.
У 2015 році Україна отримала лише два транші – п'ять млрд доларів в березні і 1,7 млрд доларів – в серпні 2015 року. Після цього була пауза через невиконання низки умов, політичної кризи і зміни уряду.