"Молодоолігарха" Курченка судитимуть через 8 років після його втечі: що слідчі готові доводити в суді

Поділитися
Суд розглядатиме епізоди діяльності Курченка за 2011-2014 роки.

Слідчим слідчого управління Головного управління Нацполіції в Одеській області, за оперативного супроводу обласного Управління СБУ знадобилося 8 років, щоб завершити розслідування справи олігарха - втікача Сергія Курченка, пов'язаного із "Сім'єю" засудженого за держзраду експрезидента. Про передачу справи до суду повідомляє Офіс Генерального прокурора.

"Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно українського бізнесмена-втікача за фактом створення злочинної організації з метою ухилення від сплати податків, зловживанні владою та службовому підробленні (ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 364, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України)", - йдеться в повідомленні.

Курченка звинувачують у налагодженні схеми ухилення від сплати податків на понад 3,1 млрд грн.

Слідством встановлено, що обвинувачений у 2011-2014 роках створив злочинну організацію та налагодив схему ввозу на митну територію України нерозмитнених нафтопродуктів. В подальшому їх реалізовували на внутрішньому ринку країни без сплати до державного бюджету податків, зборів і платежів. Також він оформлював фіктивне вивезення цих нафтопродуктів за межі України.

Діяльність злочинної організації під керівництвом бізнесмена-втікача завдала економіці держави збитків на понад 3,1 млрд гривень.

"У ході досудового розслідування накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно, а також земельні ділянки ПАТ "Одеський НПЗ" та ТОВ "Енергія і газ Україна", які належать керівнику злочинної організації", - повідомляє Генпрокуратура .

Нагадаємо, Одеський НПЗ конфіскували на користь держави в 2017 році.

Проте в 2021 році колишній генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що спецконфіскацію НПЗ, яку було застосовано в рамках розслідування економічних злочинів Курченка, було скасовано Кропивницьким апеляційним судом.

Одеський НПЗ був одним із 7 нафтопереробних підприємств України. Усі НПЗ, крім двох, припинили роботу з 2009 по 2012 рік, у тому числі – через банкрутство.

Одеський НПЗ було зупинено ще у 2010 році, підприємство перебувало у критичному стані. До 2013 року НПЗ належав російській нафтовій компанії "ЛУКОЙЛ", яка згодом продала цей актив групі "ВЕТЕК" Сергія Курченка. Пізніше "ВЕТЕК" передала завод у заставу ВТБ за кредитом, виданим кіпрською Swisspro Capital. Сам Курченко незабаром залишив Україну, а завод був де-факто націоналізований.

Після вторгнення Росії, Одеський НПЗ неодноразово зазнавав ракетних ударів, а у квітні підприємство було знищене.

Читайте також:

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі