Проти суддів, що саботують справу Курченка, можуть відкрити кримінальне провадження

Поділитися
Проти суддів, що саботують справу Курченка, можуть відкрити кримінальне провадження Судді вже рік не можуть прийняти рішення про заочне притягнення до відповідальності Курченка © укроп.org
У ГПУ наголосили, що ще рік тому подали клопотання про заочне притягнення до відповідальності олігарха часів Януковича.

У Генпрокуратурі не виключили, що можуть відкрити справу проти суддів Печерського суду, що протягом року зволікають із прийняттям рішення щодо заочного притягнення до відповідальності Сергія Курченка. Про це в ефірі "5 каналу" заявив заступник генпрокурора Євген Єнін.

"Найбільш болючим, мабуть, на сьогодні є отримання дозволу на заочне засудження Курченка. Фактично, ми сьогодні зіштовхнулися з відвертим саботажем з боку українських судів, оскільки перше клопотання про застосування заочної процедури стосовно пана Курченка Генеральна прокуратура подала рівно рік тому", - зазначив Єнін, додавши, що судді весь час переносять дати судових засідань на місяць-півтора через низку технічних причин: чи то неявка адвоката, чи то завершення робочого дня в суді, або оголошення суддями самовідводу.

Наразі в Генпрокуратурі аналізують дії і процесуальні рішення кожного із зазначених суддів, після чого заступник очільника відомства не виключив, що правоохоронці відкриють кримінальне провадження за сприяння злочинній організації.

Єнін також зазначив, що в справі Курченко фігурує як один із лідерів злочинної організації.

"Ми розглядаємо Сергія Курченка, як одного з лідерів злочинної організації часів Януковича, йому оголошено підозру щодо цілої низки кримінальних проваджень, і ми не розглядаємо ті чи інші активи, гроші або об'єкти нерухомості, які належали безпосередньо Курченко, його помічникам або його оточенню. Ми розглядаємо зазначені активи як власність злочинної організації", - пояснив заступник генпрокурора, зазначивши, що, зокрема, мова йде про вже конфісковані 2,5 мільярди доларів, ФК "Металіст" та Одеський нафтопереробний завод.

Заступник генерального прокурора України також зазначив, що на сьогодні не ухвалено рішення, на чий баланс буде поставлений ФК "Металіст" після націоналізації. Суб'єктом прийняття цього рішення є Кабмін.

Насамкінець, Єнін розповів, що в подальших планах відомства звершити ще низку кримінальних проваджень та отримати відповідні вироки суду, що дозволить конфіскувати значну суму грошових активів.

Нещодавно, Сполучені Штати оголосили про намір накласти санкції на латвійський банк ABLV, який звинувачують у відмиванні коштів. Зокрема, у звіті Служби фінансової розвідки США зазначається, що олігарх-утікач Сергій Курченко відмив через цю фінансову структуру мільярди доларів за допомогою компаній-прокладок.

8 лютого Al Jazeera оприлюднила своє розслідування про продаж Борисом Ложкіним і Петром Порошенком медіа-холдингу UMH бізнесмену-втікачу Сергієві Курченку. Посилаючись на документ, який опинився в розпорядженні Al Jazeera, журналісти стверджують, що Курченко розрахувався із Ложкіним кредитними коштами, забезпеченими вкраденими активами. Журналісти стверджують, що майже третина грошей, отриманих Ложкіним та іншими інвесторами при продажі UMH Курченко, мають незаконне походження.

Компанія СЭПЕК Сергія Курченка влітку 2013 року придбала 98% акцій медіа-холдингу UMH, заснованого Борисом Ложкіним. У СЄПЕК тоді повідомили, що завершили придбання акцій у Порошенка у квітні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі