Фіктивний банкір Курченка відбувся мінімальним штрафом за розорення "Брокбізнесбанку" – ЗМІ

Поділитися
Фіктивний банкір Курченка відбувся мінімальним штрафом за розорення "Брокбізнесбанку" – ЗМІ Незадовго до втечі з України Курченко доручив управління грошима "Брокбізнесбанку" комірнику без економічної освіти © Володимира ЧОПЕНКО
Юрія Винограда засудили до умовного терміну після укладення угоди з Генпрокуратурою.

Колишнього топ-менеджера "Брокбізнесбанку" Юрія Винограда, який визнав вину у сприянні виведенню з банку понад 1,4 млрд гривень, засудили до 5 років позбавлення волі умовно і зобов'язали сплатити 5 тисяч гривень штрафу, передають "Наші гроші".

Відповідний вирок виніс Подільський суд Києва 9 січня, закріпивши угоди Винограду із заступником генпрокурора Юрієм Столярчуком.

Виноград, який з 20 січня по 27 лютого 2014 року обіймав посаду заступника директора департаменту інвестиційної діяльності АТ "Брокбізнесбанк", визнав провину в участі у злочинній організації екс-президента Віктора Януковича, заволодінні чужим майном і приховуванні важливих документів.

За даними слідства, засуджений брав безпосередню участь у незаконному виведенні 1,4 млрд гривень з "Брокбізнесбанку" в січні 2014 року, видаючи кредити фіктивним фірмам Сергія Курченка, який не збирався їх повертати.

За ці дії, за даними слідства, представники компанії Курченка СЄПЕК заплатили Винограду не більше двох тисяч доларів.

До того як отримати посаду топ-менеджера у "Брокбізнесбанку", Виноград працював комірником, менеджером і торговим представником. Його загальний трудовий стаж не перевищує шести років, економічної освіти Виноград не отримував.

23 січня 2014 року заступник директора департаменту інвестиційної діяльності "Брокбізнесбанку" передали повноваження приймати одноосібні рішення про придбання та відчуження майна, проведенні активних і пасивних операцій банку, надання кредитів суб'єктам господарювання. Слідство вважає, що це рішення було незаконним, так як зазначені рішення мають приймати колегіальні органи і профільні структурні підрозділи банку. Передачу повноважень Виноградову забезпечили вищі посадові особи "Брокбізнесбанку", підробивши офіційні документи.

30 січня 2014 року Виноград підписав кредитні договори із фіктивними фірмами Курченка. Того ж дня, а також 7 лютого на рахунки цих фірм було перераховано кошти, загальна сума яких склала 14,29 млрд гривень.

Зараз "Брокбізнесбанку" не повернуті 1,44 млрд гривень, надані в якості кредитів ТОВ "Фешн Мобайл", ТОВ "Укркомерцпостач", ТОВ "Юрай". Втрату активів банку підтвердила судово-економічна експертиза.

Крім того, за даними слідства, Виноград і ряд невстановлених осіб навмисне виніс з офісу банку пакет особливо важливих документів, місцезнаходження яких так і не було встановлено.

Серед вкрадених документів – оригінали протоколів засідань банку, оригінали договорів купівлі-продажу цінних паперів з Державною іпотечною установою та "Укргазбанком", оригінали господарських договорів, оригінали договорів прямого репо з державними облігаціями України від 12 лютого 2014 року та інші.

У вироку зазначено, що Виноград дав свідчення проти членів злочинної організації і допоміг встановити обставин виведення 1,44 млрд гривень з "Брокбізнесбанку" та інших злочинів групи.

Близький до Віктора Януковича бізнесмен Сергій Курченко в серпні 2013 року набув більше 80% акцій АТ "Борокбізнесбанк" номінальною вартістю 2 млрд гривень.

У лютому 2014 року Нацбанк визнав "Брокбізнесбанк" неплатоспроможним, у червні того ж року була запущена процедура його ліквідації.

Як повідомлялося, Печерський суд відмовився передавати майно медіахолдінга UMH Group, який Курченко придбав у його засновника Бориса Ложкіна, в управління Національному агентству з виявлення, розшуку та управління корупційними активами.

Майно UMH було заарештовано за ініціативи Генпрокуратури в рамках розслідування кримінальної діяльності концерну СЄПЕК, який слідство вважає підрозділом ОЗУ Януковича.

Суд відмовив ГПУ, зазначивши, що прокурором не надано доказів, які підтверджують, що вартість арештованого майна становить більше 200 розмірів прожиткового мінімуму (близько 350 тис. грн), як і не надано доказів звернення до власника зазначеного майна про отримання згоди на його передачу Нацагентству.

За даними слідства, Курченко злочинним шляхом придбав ФК "Металіст", UMH group Одеський НПЗ і мережу АЗС в Німеччині.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі