"У липні-серпні 2013 року колишні акціонери "Брокбізнесбанку" продали частину своїх акцій підприємствам: "Муйне", "Айнам", "Амінамі", "Анкона-Торг", "Амадіна", "Хіган", "Алконост", "Ультрастарінвест", "Східно-європейська паливно-енергетична компанія"", - сказано в постанові Печерського районного суду.
Зазначені компанії пов'язані з Сергієм Курченко.
"Реалізація акцій була здійснена шляхом незаконного виведення коштів на загальну суму понад 2 млрд грн з "Брокбізнесбанку" шляхом видачі фіктивних кредитів... і подальшого придбання зазначеними підприємствами акцій "Брокбізнесбанку" фактично за рахунок коштів банку", - йдеться в матеріалах справи.
Слідчі також вказують, що, незважаючи на колегіальність правління та спостережну раду банку, керівництво діяльністю банку здійснював Курченко та інші учасники. Ці особи в період з липня 2013 року по лютий 2014 року скоїли ряд тяжких та особливо тяжких злочинів, у т. ч. незаконно заволоділи коштами "Аграрного фонду" на загальну суму 2,07 млрд грн.
Злочинна діяльність зазначених осіб, у тому числі в частині виведення коштів, призвела до того, що "Брокбізнесбанк" визнали неплатоспроможним, а згодом ліквідували.
Нагадаємо, що в січні 2016 року Печерський суд Києва, в рамках розслідування махінацій побіжного бізнесмена Сергія Курченка, заарештував 80% акцій "Брокбізнесбанку".
ГПУ встановила, що Курченко через ряд компаній - "Укрхарьковргазпостачання-2009", "Луганськпропангаз", "Харків-СПБТ", "Газукраїна-2009" і "Газукраїна-2020", "Запоріжгаз-2000", "Черкаси-Газпоставка" та інші структури - викуповував скраплений газу на спеціалізованих аукціонах за пільговими цінами (для потреб населення) і продавав на ринку вже за ринковою вартістю. В результаті, Курченко, за попередньою змовою з працівниками НАК "Нафтогаз України" і іншими особами, завдав збитків державі на загальну суму понад 1 млрд грн.