Генпрокуратура нагадала, що Печерський районний суд міста Києва заарештував депозитні рахунки на 1 млрд грн, відкриті працівниками ВБР, оскільки власником цих коштів може бути Олександр Янукович.
Разом з тим, з кінця грудня 2016 року деякі судді Печерського суду почали задовольняти клопотання адвокатів і приймати суперечливі рішення про зняття арешту.
"У деяких випадках один і той же суддя, розглядаючи однотипні клопотання адвоката протягом місяця, приймав різні рішення", - наголошується в повідомленні.
У зв'язку з цим, 17 січня Печерський суд за клопотанням Генеральної прокуратури повторно наклав арешт на грошові кошти.
Крім того, ГПУ та Держфінмоніторинг зупинили фінансові операції на рахунках банків, в які були перераховані гроші після зняття арештів, і подають нові клопотання про арешт майна до суду.
Раніше повідомлялося, що Печерський суд зняв арешт з 312,5 млн грн, які надійшли в "Міжнародний інвестиційний банк" президента Петра Порошенка від ВБР Олександра Януковича.
Після Фонд гарантування вкладів фізичних осіб пояснив, що перерахування 312,5 млн грн з ліквідованого ВБР в МІБ обумовлено виконанням процедури задоволення вимог кредиторів ВБР.
Кошти з ВБР в МІБ були перераховані 10 січня. Пізніше в МІБ повідомили, що переказ коштів не був погоджений і після зарахування коштів банк повідомив Державній службі фінансового моніторингу про фінансові операції клієнта.
У 2015 році Національний банк, за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв постанову № 914 про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ "ВБР".