Молдова почала будівництво газопроводу, який зменшить її залежність від "Газпрому"

Поділитися
Молдова почала будівництво газопроводу, який зменшить її залежність від "Газпрому"
Уряд Молдови пов'язує будівництво цього газопроводу з можливістю реверсного режиму зі зміцненням енергетичної безпеки країни і диверсифікацією джерел постачань природного газу.

У Молдові урочисто стартували будівництво газопроводу "Унгени-Ясси": зі здачею його в експлуатацію країна зможе зменшити закупівлі природного газу в Росії, зменшивши таким чином залежність від монополії "Газпрому".

На церемонії у вівторок, 27 серпня, коли країна святкує свій День незалежності, були присутні прем'єр-міністри Молдови і Румунії - Юріє Лянке і Віктор Понта. Участь взяв також комісар Євросоюзу з енергетики Гюнтер Еттінгер.

Прем'єр-міністр Румунії висловив сподівання, що вже у квітні 2014 року, коли газопровід планується здати в експлуатацію, молдавани стабільно почнуть отримувати європейський газ.

"Початковою метою газопроводу було створення інфраструктури, необхідної для транспортування газу. У цьому випадку Молдова отримає можливість харчуватися з двох джерел і вести переговори з іншими постачальниками з більш вигідних позицій", - сказав Понта. Разом з тим, він визнав, що у Румунії поки що немає газу, щоб забезпечити альтернативні постачання газу до республіки.

Раніше у липні Понта заявляв, що трубопровід "Ясси-Унгени" може бути заповнено після початку експлуатації румунських родовищ на чорноморському шельфі у 2018 році і видобутку сланцевого газу, який планується почати у Румунії.

Зі свого боку єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер підкреслив, що вихід Молдови на європейський газовий ринок не обмежується цим проектом. "Є і другий етап: модернізація енергетичної інфраструктури на обох берегах. Європейська комісія готова і надалі надавати фінансову підтримку різним проектам з взаємопідключення мереж Румунії і Молдови", - сказав він.

Загальна протяжність газопроводу "Унгени-Ясси" 43,2 км, з яких 11 км - на території Молдови. Газопровід "Унгени-Ясси" забезпечить взаємне підключення газових мереж Румунії і Молдови і транспортування у кінцевому підсумку 1,5 млрд кубометрів природного газу на рік.

У майбутньому це дозволить отримати доступ до альтернативних постачань "блакитного палива" у рамках проектів Nabucco і AGRI (Azerbaijan-Georgia-Romania Interconnector) для зміцнення своєї енергетичної безпеки.

Уряд Молдови пов'язує будівництво цього газопроводу зі зміцненням енергетичної безпеки країни і диверсифікацією джерел постачання природного газу.

В уряді вважають, що по трубі "Унгени-Ясси" піде не тільки європейський газ, але і російський газ, причому, як із західного напрямку, так і зі Сходу на Захід - газопровід зможе працювати у реверсному режимі.

Раніше стало відомо, що будівництвом газопроводу "Унгени-Ясси" займеться румунсько-австрійський газовий консорціум JV Habau Pipeline Systems SRL.

Щорічні потреби Молдови у природному газі становлять 1,3 млрд куб. м, які до республіки постачає "Газпром". Російський концерн також постачає до Румунії до 20% потреб цієї країни у "блакитному паливі".

В даний час Румунія сама не покриває свої потреби в газі за рахунок власних джерел. Знайдені на відсудженому в 2009 році в України чорноморському шельфі потенційні поклади газу наразі досліджуються на предмет рентабельності їхньої видобутку, що в разі успішного завершення цього процесу може початися тільки до кінця десятиліття.

Як відомо, Україна домовилася з Молдовою про реалізацію спільних проектів у сфері енергетики для зниження залежності від постачань російського природного газу.

Як відомо, Євросоюз взяв курс на створення єдиного енергоринку. Зокрема, у рамках Третього енергопакету реалізується стратегія з будівництва газопроводів-інтерконекторів - перемичок, що з'єднують газотранспортні системи країн у Центральній і Східній Європі з метою зниження залежності країн регіону від монополізму постачальників, що у перспективі має сприяти створенню єдиного газового ринку (ще кілька років тому система газопроводів Європи була повністю роз'єднаною). !zn

Читайте також:

Україна і Молдова домовилися про спільну відмову від російського газу

Молдова вже хоче купувати газ з іще не побудованого Україною LNG-терміналу

Україна і ЄС мають намір разом виробити юридичне обґрунтування реверсних постачань газу

Україна може приєднатися до об'єднаної системи газопроводів Євросоюзу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі