Україна і ЄС мають намір разом виробити юридичне обґрунтування реверсних постачань газу

Поділитися
Україна і ЄС мають намір разом виробити юридичне обґрунтування реверсних постачань газу © eustream.sk
Щоб попередити подальші звинувачення "Газпрому" у "махінаціях" щодо реверсних постачань газу в Україну, Київ і Брюссель разом проведуть юридичну експертизу для легалізації цього питання, щоб уникнути суперечних моментів.

Україна і Європейська комісія до вересня проведуть юридичну експертизу постачань газу з країн ЄС в Україну з метою остаточної легалізації цього питання, щоб уникнути суперечних моментів та можливих штрафів.

Про це заявив журналістам в четвер пізно ввечері, 4 липня, у Брюсселі міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький після зустрічі з комісаром ЄС з питань енергетики Гунтером Еттінгером та представниками Міністерства економіки Словаччини.

"Ми розглянули два варіанти, які напрацювали наші фахівці. Ці варіанти повинні пройти професійну експертизу в Єврокомісії, і ми наступного тижня подамо цю інформацію вже розширеною", - сказав міністр, уточнивши, що в даний час мова йде про проблематику коридору "Словаччина-Україна".

Міністр висловив переконання, що експертиза повинна бути проведена до вересня. "Не пізніше. Це навіть з урахуванням того, що будуть політичні канікули в Європі, - сказав він... В цьому мене, до речі, і запевнив єврокомісар (Оттінгер - ред.)".

zn
zn
"Газпром" обурюється з приводу реверсних постачань газу в Україну з Європи

Міністр звернув увагу на те, що в плані пошуку юридичного рішення мова йде не про якусь конкретну компанію, бо газ на європейський ринок постачається і з Норвегії, Алжиру, Мозамбіку, Нігерії. "Тобто, коли ми купуємо його на спотовому ринку, він не фігурує як газ з якоїсь країни, він обчислюється обсягами", - уточнив він.

Ставицький не відповів, чи передбачають запропоновані пропозиції варіант заміщення газу, коли частина російського газу може залишатися в Україні замість фізичних постачань газу зі Словаччини. "Давайте не будемо забігати вперед, давайте почекаємо висновків Єврокомісії з цього приводу", - сказав він.

Ставицький підкреслив необхідність проведення юридичної експертизи для того, щоб не було негативних наслідків для наших партнерів і нас самих, щоб не виникало суперечних питань щодо штрафів, судів".

"Тому що лунають від природних монополій окремі закиди в тому, що певною мірою це якісь махінації. Ще раз повторюю: ніяких махінацій немає, і ми готові нашим стратегічним партнерам викласти наші доводи з цього приводу", - сказав Ставицький.

Коментуючи загострення російської позиції на адресу України, Ставицький висловив упевненість в тому, що "це значить, що ми на правильному шляху". "Якщо хтось реагує, це означає, що ми діємо правильно".

Він зазначив, що і Україна, і Словаччина технічно і технологічно готові до початку реверсу, залишаються невирішеними тільки юридичні питання. Ставицький нагадав, що Україна може отримувати через Словаччину від 10 млрд кубометрів газу на рік.

"Тобто ми не говоримо про те, що ми цей обсяг і будемо купувати. Ми говоримо про те, що наша країна отримає достатні потужності для диверсифікації постачань природного газу в Україну і за справедливою ціною. Не більше того. Ми нікого не хочемо кривдити, ми хочемо досягти тих домовленостей, які є міжнародними стандартами, і все", - зазначив український міністр.

При цьому він зазначив, що тестовий режим обміну даними між Україною і Словаччиною, який почався 15 травня, було вирішено продовжити і постійно підтримувати для того, щоб реверсні постачання можна було б швидко запустити після вирішення юридичних питань.

Нагадаємо, раніше у "Газпромі" висловили думку, що "серйозні європейські компанії не будуть брати участь у сумнівних газових угодах з Україною" і заявили про необхідність розібратися у законності "паперових непрозорих операцій", за допомогою яких Україна та її партнери - постачальники газу з Європи - здійснюють реверсні постачання. !zn

Читайте також:

"Газпром" блокує реверс зі Словаччини, користуючись правом управляти українською ГТС

"Газпром" заявив, що не блокує реверс газу в Україну: "Нічого замахуватися"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі