Європейський союз, швидше за все, визначить критерії для підписання угоди про асоціацію з Україною.
Про це, як повідомило інформагентство УНІАН з посиланням на європейського дипломата, йшлося на засіданні Ради закордонних справ Євросоюзу.
"Наскільки можна судити, вони рухаються до позиції, згідно з якою будуть встановлені певні критерії. Хтось виступає за те, щоб ці критерії були більш жорсткими, хтось за те, щоб вони були м'якими", - сказав співрозмовник агентства.
При цьому, дипломат зазначив, що на сьогодні угода про асоціацію не готова до підписання технічно, і дату її готовності не зміг назвати і комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Стефан Фюле.
Співрозмовник агентства також зазначив, що в ході обговорення міністри звернули увагу на останні вибори.
"Частина країн, близьких до України, говорили, що вибори не були відмінними, але кращими в можливих умовах, інша частина країн робила наголос на першій частині цієї фрази", - сказав дипломат.
Він також зазначив, що через ескалацію в секторі Газа, обговорення не було занадто тривалим, а висновки міністри планують схвалити на наступному засіданні Ради закордонних справ у грудні.
Нагадаємо, 30 березня 2012 глави делегацій на переговорах України і Європейського союзу парафували угоду про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі. 19 липня представниками України і Європейської комісії в Брюсселі було парафовано текст угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, яке є невід'ємною частиною угоди про асоціацію.
Однак у Європі сумніваються в готовності України до угоди. Зокрема, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт за підсумками зустрічі з послом Швеції в Україні 12 червня в Стокгольмі написав у своєму блозі, що євроінтеграція України зупинена, і подальший розвиток подій залежить від керівництва країни та ключ до розв'язання цієї ситуації в руках української влади.
Українська ж влада вважає, що країна семимильними кроками рухається в Європу. Зокрема, за словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, «темпи просування України по шляху євроінтеграції не сповільнилися, а - навпаки - прискорилися». !zn
Читайте також:
Саміт Україна-ЄС перенесено на 2013 рік
Україна провалила план дій щодо Угоди про асоціацію з Євросоюзом
Меркель не бачить можливості підписати Угоду про асоціацію ЄС з Україною
У Євросоюзі сумніваються, що склад парламенту відбиває справжню волю українських виборців