"Цього рішення чекають дуже багато громадян, кожне п'яте звернення до ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція) сьогодні - з приводу "будівельної амністії"", - написав він.
Зубко зазначив, що вже днями Мін'юст опублікує наказ Мінрегіону про порядок обстеження та прийняття в експлуатацію таких об'єктів.
"У першу чергу це стосується приватного сектора, який раніше не встиг зареєструвати документи на свої будинки, дачні або садибні будинки, гаражі, які були збудовані до 2015 року, і мають площу не більше 300 кв. м. Ми продовжуємо термін прийняття в експлуатацію таких будинків", - повідомив він.
Зубко пообіцяв, що порядок обстеження та прийняття в експлуатацію таких будинків буде дуже простим. "Він не вимагає зайвих довідок. Головне, щоб збудований об'єкт відповідав цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам і пройшов технічну інвентаризацію. Орган державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язаний прийняти об'єкт в експлуатацію після технічного обстеження протягом 10 днів з моменту подачі заяви", - уточнив віце-прем'єр-міністр.
Повідомлялося, що в січні-червні поточного року в Україні прийнято в експлуатацію на 29% менше площі житла, ніж у першому півріччі 2017 року - 3,26 млн кв м.
Хоча раніше повідомлялося, що обсяг виконаних будівельних робіт в Україні за сім місяців цього року (січень-юиль) зросли на 6,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2017-го.
Як писало DT.UA, в Україні будівництво житла досі прямо фінансується різними способами за рахунок коштів населення.Приватні інвестори фактично позичають кошти забудовникам через здійснення попередньої оплати за майбутнє житло.