"Для врегулювання заборгованості за спожиті клієнтами послуги, якщо клієнт не реагує на попередження про заборгованість протягом трьох місяців, його справа передається до суду. Боржник також вноситься до Єдиного реєстру боржників, що ускладнює в подальшому оформлення будь-яких правочинів щодо відчуження його майна. Також виконавчою службою до боржника можуть застосовуватися інші заходи примусового стягнення - наприклад, арешт грошових коштів і майна, заборона виїзду за кордон тощо", - зазначили в прес-службі підприємства.
У повідомленні вказується, що опис і продаж майна можуть бути здійснені без участі боржника, також відсутність представників боржника за його місцезнаходженням, під час візиту Виконавчої служби не є перешкодою для примусового проникнення у приміщення.
Наголошується, що серед боржників, які ігнорували попередження компанії про звернення до суду, виявилося ТОВ "Українсько-німецька клініка", яке заборгувало за тепло майже 200 тис. гривень. Нещодавно Виконавча служба повідомила товариству про рішення суду щодо примусового списання коштів. Серед боржників також населення та різні форми ЖЕО, які заборгували "Київенерго" за спожиті опалення і гарячу воду майже 2,7 млрд гривень.
Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) прогнозує зростання граничних роздрібних цін на газ для населення в 2018 році (грудень до грудня минулого року) на 18%. Ціна на газ для населення в 2019 році може збільшитися на 5-8% (залежно від сценарію), у 2020 році – на 14%, а в 2021 році – залишаться незмінними.