За його словами, в 2014 році дефіцит пенсійного фонду становив 80 млрд грн і вирішувалося питання як його покрити, то було прийнято рішення обкласти податком пенсії, що дало 1 млрд. 800 млн. За рік було прийнято рішення знизити ставку єдиного соціального внеску з 38 до 22%.
"Після цього деякі наші економісти стверджували, що як тільки ми знизимо ставку єдиного соціального внеску, недобір коштів перекриється. Минуло 5 місяців і я хочу вам доповісти, що дефіцит пенсійного фонду, який у минулому році склав 80 млрд грн, сьогодні становить 145 млрд грн. Тобто ми взяли 65 млрд грн, і віддали великому бізнесу, сподіваючись, що йому стане соромно і він поверне через підвищення заробітних плат та сплату внесків у Пенсійний фонд. Цього не сталося", - нарікає Рева.
"Ми сьогодні опинилися в ситуації, коли фактично назріває катастрофа з пенсійними виплатами, а саме з дефіцитом пенсійного фонду", - констатував міністр.
Раніше Верховна рада прийняла в першому читанні законопроект, що передбачає скасування оподаткування пенсій. Нагадаємо, що пенсії в Україні обкладаються 15%-ним податком з 2015 року. Оподаткування стосується тільки тієї частини пенсії, що перевищує три мінімальні зарплати (4134 грн в 2016 році).
Як заявила в січні 2015 року Наталія Яресько, яка очолювала Мінфін, оподаткування торкнулося лише 3% пенсіонерів.
Як писало ZN.UA, в Україні одна з найвищих у світі частка перерозподілу видатків на пенсійне забезпечення у структурі ВВП, але мінімальна пенсійна виплата не перевищує 50 дол. і є найнижчою в Європі. Солідарний рівень вже кілька років є практично банкрутом, а у добровільного накопичувального немає жодних шансів розвиватися за відсутності цивілізованого соціального діалогу в суспільстві щодо цього питання.
Як відомо, раніше Павло Розенко заявив, що Кабмін спільно з МВФ розроблять генеральну стратегію реформування пенсійної системи. Першочергові кроки у рамках цієї реформи він пообіцяв озвучити до закінчення травня.