Передбачається, що за період реалізації проекту з цих родовищ буде видобуто 21 млрд кубометрів газу, пише «Коммерсант-Украина»
За інформацією джерела видання у Міненерго, 2,9 млрд гривень компанії інвестують порівну. При цьому "Чорноморнафтогазу" для виплати своєї частки доведеться залучити кредити. У листопаді минулого року Мінекономіки дозволило компанії залучити дві кредитні лінії строком на один рік: 600 млн гривень у ВТБ Банку (16%) і 190 млн гривень в «Укргазбанку» (19%).
У Міненерго розраховують вже до кінця року закупити все необхідне устаткування і почати активно освоювати ці інвестиції. У той же час у відомстві визнають, що запланованого обсягу фінансування, швидше за все, не вистачить для початку масштабного видобутку на родовищах - для цього необхідно 1,5-2 млрд доларів.
Нагадаємо, український уряд, зокрема голова Міненерго Юрій Бойко, заявляє про необхідність залучення міжнародних нафтогазових компаній і новітніх технологій для розробки великих родовищ вуглеводнів.
У той же час, опозиція неодноразово наполягала на одноосібній участі України в розробці великих нафтогазових родовищ. Міненерговугілля називає такі заяви "за своєю суттю утопічними і такими, що суперечать прийнятій світовій практиці".
Зокрема, лідер опозиції, екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко виступає категорично проти участі компанії Vanco Prykerchenska у розробці Прикерченської нафтогазоносної ділянки шельфу Чорного моря.
Нагадаємо також, що крім співпраці з «Лукойлом» і Vanco Prykerchenska України має намір створити з «Газпромом» спільне підприємство з переробки метану вугільних пластів на своїй території.
За матеріалами: «Коммерсант-Украина»