Мінекології призупинило видачу дозволів на видобуток бурштину

Поділитися
Мінекології призупинило видачу дозволів на видобуток бурштину Ландшафт від нелегального видобутку бурштину в Україні © Житомир. info
Таке рішення прийнято до повноцінного врегулювання бурштинового видобутку в Україні на законодавчому рівні.

Міністерство екології та природних ресурсів призупинило видачу погоджень на видобуток бурштину в Україні, а також відкликало кілька виданих на 2015 рік раніше.

З такою заявою в п'ятницю виступила заступник міністра екології Світлана Коломієць.

За її словами, видача погоджень буде припинена, поки не будуть створені законодавчі, прозорі умови для ведення цієї діяльності.

У той же час, вона підкреслила, що, незважаючи на призупинення видачі погоджень, видобуток бурштину в Україні продовжиться тими кількома підприємствами, у яких вже є ліцензії, більшість з яких - держпідприємства. При цьому Коломієць зазначила, що держпідприємства фактично простоюють, в той час як активно видобувають бурштин саме нелегали.

Вона також нагадала, що у квітні вже був проголосований у першій редакції проект закону про видобування та реалізації бурштину. За її словами, восени очікується прийняття закону в цілому.

У той же час вона підтвердила, що малі підприємці, які хотіли б займатися видобуванням бурштину, без цих погоджень не зможуть отримати ліцензії.

Коломієць також пообіцяла, що держава займатиметься рекультивацією земель, відновленням яких не займалися нелегали, від чого на територіях такі "жахливі ландшафти".

Проблема нелегального видобутку бурштину існує досить давно, проте держава і правоохоронні органи до цього часу не удаляло цьому питанню належної уваги. Як раніше писало "Дзеркало Тижня. Україна", Україна щодня втрачає мільйони гривень від нелегального видобутку бурштину.

Крім того, Володимир Соколовскийв статті для ZN.UA Чи прийде кінець бурштиновим війнам? зазначає, що Україна займає друге місце в світі за запасами бурштину. При цьому офіційно країна щорічно видобуває близько 4 тонн, що становить майже 5% від реальної видобутку бурштину в Україні. У результаті країні щорічно завдається збитків на десятки мільйонів доларів.

Читайте також: Китаєць намагався вивезти з України бурштину на 2 млн гривень

Рада тільки в квітні 2014 року висловила намір посилити покарання за незаконний видобуток бурштину.

Сильну хвилю громадського резонансу тема бурштину в Україні викликала в останні кілька місяців, так як журналісти активізувалися розслідувати дану тему і представляти докази, в першу чергу - правоохоронним органам, яких не раз заставали на місці видобутку бурштину, без спроб припинити незаконну діяльність.

Президент України Петро Порошенко на початку липня дав силовикам 2 тижні для того, щоб остаточно закрити всі незаконні точки видобутку бурштину та перестати "кришувати" бізнес.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі