Глава 3 знизити мінімальний обсяг закупівель газу за принципом "бери-або-плати", причому, до того рівня, до якого побажала б сама Україна. Але Київ відмовився від цієї щедрої пропозиції, і втратив свій шанс.
Тепер "Газпром" "подивиться", чи подавати позов про стягнення $ 18 млрд штрафу з "Нафтогазу" за take-or-pay за 2012 і 2013 рік. "Могли подати вчора і позавчора, а ось тепер подивимося", - заявив Міллер на прес-конференції у Москві в понеділок, 16 червня.
Міллер заявив, що сьогодні Україна не може гарантувати відбір ні 41,6 млрд куб. м газу, ні 34 млрд куб. м газу на рік. "Вони взагалі нічого не можуть гарантувати", - сказав голова "Газпрому".
Він розповів про пропозицію "Газпрому" і про те, як Київ від неї відмовився:
"І у результаті російська сторона зробила ще один важливий крок назустріч, українська сторона навіть не ставила це питання. Ми були готові не просто знизити обсяги мінімальної річної контрактної кількості. Поставте у контракт на 2014 рік ті обсяги, які самі для себе вважаєте комфортними при ціні в $ 385 за тисячу кубометрів".
Як відомо, українська сторона відмовилася, назвавши "пасткою" запропоновану Москвою ціну в $ 385 за рахунок скасування стягування експортного мита. Київ наполягає на ціні у $ 285 за тисячу куб. м, але був готовий погодитися на "компроміс" у $ 326. Однак такий рівень не влаштував "Газпром".
У понеділок, 16 червня, НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" повідомили, що подали один на одного позови до Стокгольмського арбітражу. При цьому "Газпром" також повідомив про переведення України на передоплату, і у зв'язку з цим поспішив "попередити" Євросоюз про "потенційні" перебої у транзиті газу до Європи через територію України. !zn
Читатйте також:
У Газпромі "поки не помітили" несанкціонованого відбору газу Україною