Переведення України 3 буде в реальному часі відстежувати всі можливі проблеми і буде реагувати на них оперативним чином. Про це заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер на прес-конференції в Москві у понеділок, 16 червня.
"Минуло буквально ще 5 годин. Ніяких проблем на виході ще не могло статися ...Суто фізично не могло статися щось таке, що заслуговувало б на увагу, щоб фіксувати це як несанкціонований відбір", - сказав Міллер.
За його словами, з понеділка у "Газпромі" почав роботу оперативний штаб, який буде засідати щодня". "Ми будемо фіксувати ситуацію в добовому режимі. Звичайно, ми можемо фіксувати ситуацію з транзитом і у більш оперативному режимі", - додав він.
Читайте: Україна обіцяє надійний транзит до Європи, незважаючи на припинення Росією постачань
Як уточнив глава "Газпрому", на сьогоднішній день заявка на транзит через Україну становить трохи більше 185 млн куб. м газу на добу.
За даними словацького транспортного оператора Eustream, за ужгородським коридором номінація на понеділок складає 107,528 млн кубометрів, а прогноз прокачування становить 107,652 млн кубометрів.
"Якщо будемо фіксувати, що газ залишається на території України, будемо збільшувати постачання у "Північному потоці", "Ямал-Європі", - сказав Міллер.
Він також заявив, що у зв'язку з обмеженням постачань газу до України, "Газпром" домовився з Єврокомісією (ЄК) про те, що при збої в українському транзиті, використання газопроводу OPAL - східного відведення від "Північного потоку" - може зрости (як відомо, на сьогодні діє введена ЄК заборона на використання "Газпромом" 50% потужностей цієї "гілки"). !zn
Читайте також:
Україна зможе протриматися без російського газу до грудня
Яценюк вважає дуже високими шанси України на перемогу у Стокгольмі в газовій суперечці з РФ
"Газпром" придумав варіанти транзиту в ЄС у разі "замороження" через Україну
ЄК запропонувала європейським компаніям закуповувати газ і закачувати його в українські ПСГ